Arka Fon

Dr. Phil Hand, ameliyatları gerçekleştirmek için lazer sistemi kullanan bir diş cerrahıdır. Ağızdaki bakterileri yok etmek için hastalarının ameliyattan önce OH Hidroksil Radikal & O₃: suyla ön durulama yapmasını istiyor – daha güvenli ağız hijyeni sağlıyor ve diş operasyonu sırasında havadaki bakterilerin bulaşma riskini en aza indiriyor. Dr. Hand ayrıca ameliyatlar arasında yüzeyleri ve diş ünitelerini dezenfekte etmek için dezenfektan olarak OH Hidroksil Radikal & O₃: su kullanır ve hem hastalar hem de diş hekimi personeli için mikropsuz bir ortam yaratır.

Problem

Diş ameliyatının ön durulama yapılmadan yapılması hastalarda bakteriyel enfeksiyonlara veya komplikasyonlara neden olabilir. Ancak geleneksel kimyasal durulamalar, kimyasal klorheksidin nedeniyle dişlerde enfeksiyona ve/veya renk bozulmasına neden olabilir. Alkol bazlı durulamalar ayrıca ağızdaki dokuyu kurutarak dehidrasyona ve hatta bazı hastalarda diş etlerinde yanma veya tahrişe neden olabilir. Dr. Hand, ameliyatlardan önce bir ön durulama protokolü uygulamak istedi, ancak piyasada şu anda buna uyum sağlayacak kadar güvenli ve doğal kabul edilen bir kimyasal çözüm bulunmadığından ön durulama yaygın bir uygulama değildir.

Çözüm

Dr. Hand, hastaların ameliyattan önce OH Hidroksil Radikal & O₃: su ile ön durulama yapabilmeleri için klinikteki her ameliyat odasının diş ünitelerine BioSure tarafından Merkezi Dezenfeksiyon Ünitesi (CDU) yerleştirdi. Bu, hastaların oral enfeksiyonlara veya tıbbi durumlara neden olabilecek bakterilerin riskini azaltmasını sağlar. Ön durulama ayrıca diş çürümesinin başlamasını veya gelişmesini önleyebilir ve ameliyattan sonra yara iyileşmesini bile desteklediği bilinmektedir. Ayrıca Dr. Hand, diş ameliyathanesindeki diş ünitelerini ve yüzeyleri sterilize etmek için OH Hidroksil Radikal & O₃: su kullanır, böylece yüzey bakterilerinin yayılmasını önler. Sonuç olarak, hastalar henüz OH Hidroksil Radikal & O₃: su solüsyonları uygulamayan diş cerrahi kliniklerinde bulunmayan üstün düzeyde bakım ve hizmet almaktadır.