Profesyonel Çamaşırhaneler2023-02-21T18:22:59+03:00

Profesyonel Çamaşırhaneler

Ana Sayfa/Profesyonel Çamaşırhaneler
PlayPlay
PlayPlay
PlayPlay
previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

HAKKINDA_

Ticari Çamaşırhane Çözümleri için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃)

Profesyonel veya endüstriyel çamaşırhaneler, sürekli olarak temiz çarşaf, havlu, üniforma veya bornoz tedariki gerektiren kurumlar ve işletmeler için çalışmakta ve hijyen sağlamak zorunda. Profesyonel çamaşırhane şirketleri, kurum içinde veya tesis dışında hizmet vermektedir. Bu hizmeti sağlarken en iyi uygulamalara bağlı kalmalıdır. Yüksek Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) konsantrasyonlu su, hızlı ve verimli bir şekilde dezenfekte eden doğal bir oksitleyicidir. Çamaşırlar için OH & O₃ su arıtımı kullanımı, en hijyenik koşullarda dezenfeksiyonu sağlar ve kirli giysi ile çamaşırlarda bulunan bulaşıcı mikroorganizmaların yayılma riskini azaltır. Kirli kumaşları sterilize etmek için OH & O₃ kullanılması, temizlik malzemelerindeki patojenlerin hayatta kalma oranını düşürür. Ayrıca tehlikeli mikroorganizmaları öldürür ve çamaşır makinelerinde küf oluşumunun giderilmesine yardımcı olur. Japonya’daki Nara Tıp Üniversitesi’nden yakın zamanda yapılan bir araştırma , BES EOG su jeneratörlerinden gelen suyun COVID-19 virüs konakçısını yüzeylerde etkisiz hale getirebileceğini kanıtladı. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su kullanan profesyonel çamaşırhane hizmetleri, dünya çapında milyonlarca kişiye bulaşan ve yüz binlerce ölüme neden olan virüse karşı koruma sağlayabilir.

PDF İNDİR

_SANİTASYON ÇÖZÜMÜ_

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu Nasıl Çalışır?

Profesyonel Çamaşırhaneler için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu Nasıl Çalışır?

ÇAMAŞIRHANELER

Bazı çamaşırhaneler, halk tarafından kullanılmak üzere jetonla çalışan çamaşır makineleri sunar. Günlük yıkanan çamaşır miktarı nedeniyle çamaşır makinelerinde bakteri oluşumu riski yüksektir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS), her gün yoğun kullanıma maruz kalan çamaşırhanelerde kullanım için idealdir. Çamaşırhane ve işletmeler için, çamaşır makinelerini bakteri ve küften arındırırken yıkama sonuçlarını iyileştirir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Sistemi (OWS) serisi ünite, mevcut su hattına
basitçe bağlanır. Musluk suyunu birden fazla yıkayıcıya entegre ederek etkili ve güvenli bir sanitasyon çözümüne dönüştürür.

MİSAFİRHANE & OTELLER & YURTLAR & TATİL KÖYLERİ & SPA SALONLARI & HAMAMLAR

Konaklama endüstrisi, her gün yüksek miktarda çamaşır yıkamayı gerektirir. Otel çamaşırları havlu, nevresim, yastıkları, bornozları vb. içerir ve ziyaretçilerin check-out işleminden sonra yıkanmaları gerekir. COVID-19 salgını, otel misafirlerinin, otel çarşaflarının güvenliği ve temizliği konusunda giderek daha fazla endişe duymasına sebep olmuştur. Keten İşletmeciliği Derneği; otel tekstillerini, misafirler için hem otel çamaşırhanesinin hem de temizlik personelinin nasıl güvende tutulacağı ile ilgili sektörden yüzlerce soru aldığını belirtiyor.

HASTANELER

Hastane çamaşırhaneleri çarşaf ve battaniyelerden cerrahi üniformalara ve örtülere kadar çeşitlilik gösterir. Hastanelerde kirlenmiş keten ve kumaşlar kan, deri, idrar ve kusmuk gibi vücut sıvılarından önemli miktarda patojenik mikroorganizma taşıyabilir. Enfeksiyonun yayılmasını önlemek için bu tür maddelerin yeterli şekilde temizlenmesi hayati öneme sahiptir. Salmonella spp gibi bakteriler, Bacillus cereus, hepatit B gibi virüsler, Microsporum canis gibi mantarlar ve uyuz gibi ektoparazitlerin, kirlenmiş keten ve tekstillerden işçilere doğrudan elleme yoluyla veya kirli maddelerin ayrıştırılmasından havaya giren kirlenmiş parçacıklarla bulaştığı bilinmektedir.

PROFESYONEL ÇAMAŞIRHANELER

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O 3 ), doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. OH & O₃ kullanarak yapılan sanitizasyon, tehlikeli kimyasal dezenfektanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve geleneksel sanitasyon ürünlerine çevre dostu bir alternatiftir. EOG, klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. Sanitasyon işleminden sonra, herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür.BES Group’un elektrolitik EOG jeneratörleri, ticari çamaşır yıkama uzmanları tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. OH & O₃ sterilize edici jeneratörler, anında stabilize edilmiş yüksek konsantrasyonda çözünmüş OH & O₃ su üretebilir. Sağlık üzerinde olumsuz bir etki yaratmadan iç mekanlarda sterilizasyon sağlar ve kullanımı son derece güvenlidir.

HUZUR EVLERİ & BAKIM EVLERİ & SAĞLIK HİZMETİ VEREN YERLER

Herkesin tuvaleti ziyaret ettikten sonra hijyen koşullarına uygun şekilde el yıkadığını düşünmek güzel olsa da, gerçek şu ki birçok insan sabun kullanmayı veya dezenfektan kullanmayı unutuyor ya da tercih etmiyor. Bir virüs taşıyıcısı ellerini uygun şekilde dezenfekte etmeyi unutup ardından tuvalet kapı koluna veya diğer yüzeylere dokunursa COVID-19 ve diğer virüsler hızla yayılabilir. Elleri Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O 3 ) su sisteminden çıkan su ile yıkamak bakterileri öldürür ve dezenfeksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır. OH & O₃ su kokusuz olduğundan, tuvalet kullanıcıları bu güçlü sanitasyon sisteminden rahatsız olmadan hatta farkında bile olmadan faydalanacaktır.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Profesyonel Çamaşırlar İçin Uygun mu?

Profesyonel Çamaşırlar için OH & O₃ Su Arıtma Avantajları

Profesyonel çamaşırhane hizmetleri genellikle temizlik için tehlikeli ve potansiyel olarak zararlı kimyasal ürünler kullanır. Ancak OH & O₃ su, çalışanları veya çevreyi riske atmayan yeşil ve sürdürülebilir çamaşırhane işletmeleri için yepyeni bir fırsatlar dünyasının kapısını açmıştır.

Emniyet

Güvenlik, profesyonel çamaşırhane işletmelerinde çalışanlar için her zaman büyük bir endişe kaynağıdır. Kimyasal temizleyicilere maruz kalmak, fazla mesai çalışanlarının sağlığını olumsuz etkileyebilir. İşyeri güvenliğini artırmanın en iyi yolu, diğer kimyasal dezenfektanlardan 100 kata kadar daha güvenli olan OH & O₃ su kullanmaktır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su kokusuzdur, yani çalışanlar güçlü kokulardan veya zararlı kimyasal yan ürünleri solumaktan hasta olmazlar. Ayrıca, OH & O₃ su dakikalar içinde oksijene geri dönen bir sıvı olduğu için astım hastalarının kullanımı için güvenlidir.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suya Karşı Çamaşır Suyu Dezenfeksiyonu

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su dezenfektan özellikleri genellikle ağartıcı ile karşılaştırılır. Ancak OH & O₃ su, zararlı kimyasal kalıntılar veya hoş olmayan kokular bırakmaz. Sağlam oksidasyon özellikleri, mikropları, bakterileri ve virüsleri hızla öldürebileceği anlamına gelir. Ph'ı 7 olan su seviyesinde 1 ppm klor 75 dakikalık bir bekleme süresi gerektirirken, aynı koşullar altında 1 ml OH & O₃ su sadece 57 dakika gerektirir.

Uygun Maliyet

Çamaşır yıkama kimyasalları, sabun ve dezenfektanları sürekli yinelendikleri için maliyetlidir. Personel ayrıca kirli çamaşırları tutarken eldiven ve tulum gibi koruyucu giysilere ihtiyaç duyar. Bu zamanla birikir ve profesyonel çamaşırhane işletmeleri için ek bir maliyete yol açar. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O 3 ) su, herhangi bir özel donanım veya ekipman gerektirmediği için geleneksel kimyasal ürünlere göre daha uygun maliyetli bir alternatiftir – yalnızca bir defaya mahsus OH & O₃ jeneratörü satın alınması gerekir. BioSure Professional serisi ekipman, hastaneler, çamaşırhaneler ve konaklama endüstrisi için profesyonel çamaşırhane hizmetlerine yardımcı olur. Enerji verimliliği yaratan/getiren çözümleri aracılığıyla soğuk yıkama serisi ticari çamaşırhane çözümleri (CLS) için ekipmanlar kullanarak enerji ile birlikte doğrudan veya dolaylı maliyetlerden tasarruf sağlar. Çamaşırlar için OH & O₃ su, hastaneler, oteller ve çamaşırhaneler için daha güvenli ve kokusuz dezenfeksiyon sağlar.

Çevre Dostu

Atık kimyasal ürünler genellikle kanalizasyon hatlarına, oradan da nehirlere karışarak bitkilere ve doğaya geri dönüşü olmayan zararlar verir. Günümüzde havayı, suyu veya toprağı kirletmeyen sürdürülebilir, çevre dostu temizleyicilerin kullanımını vurgulayan yeşil temizlik uygulamalarına artan bir ilgi ve talep var. Ayrıca, çamaşırhane hizmetleri, yüksek miktarda su ve enerji gerektirir. BioSure'un Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Dezenfeksiyon Sistemini kullanmak, enerji tüketimini %86 – 90 oranında azaltır. Ayrıca, reaksiyondan sonra normal, zararsız formuna geri döner ve saf suyu çevreye geri döndürür.

_ÜRÜNLER_

Profesyonel Çamaşırhaneler İçin Sanitasyon Çözümleri

_S & C_

Sıkça Sorulan Sorular

BioSure ürünleri, doğrudan sudan sorunsuz bir şekilde OH & O₃ su oluşturmak için hem doğrudan hem de PEM üretimi yoluyla elektrolitik kullanır. OH & O₃ suda bulunur. Evet, BioSure ürünleri uluslararası atık gaz standartlarına uygundur ve havalandırılan alanlarda kullanımı
güvenlidir.
BioSure ve BES ürünleri, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) oluşturmak için girdi olarak su kullanan patentli elektrolitik OH & O₃ üretimi kullanır. Bu sayede BioSure ve BES ürünlerinin hava kalitesini izlemesine gerek kalmaz.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oldukça oksidatiftir, kabaca 1ppm ozonlu su, 50ppm klor bazlı dezenfektanlarla aynı oksitleyici güce sahiptir. Uygulamanız için OH & O₃ su konsantrasyonunuz belirlenir. Lütfen ihtiyacınızı belirlemek için bir BioSure temsilcisi veya
BioSure sertifikalı bir teknisyen ile görüşün.
Evet, BioSure ürünleri girdi olarak hava kullanmaz ve bu nedenle NOx dahil olmak üzere zararlı atık yan ürünleri içermez. BioSure, sudan OH & O₃ su üreten patentli elektrolitik teknoloji kullanır.

_SON HABERLER_

Öne Çıkan Vaka Çalışmaları

Profesyonel Çamaşırhanelerde OH Hydroxyl Radical & O₃ Kullanımı

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL
Go to Top