Denizcilik Uygulamaları2023-02-21T17:55:59+03:00

Denizcilik Uygulamaları

Ana Sayfa/Denizcilik Uygulamaları
PlayPlay
previous arrow
next arrow

HAKKINDA_

Yatlar ve Denizcilik Uygulamaları için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃)

Yat sahipleri denizde saatler, günler hatta haftalar geçirebilir. Genellikle arkadaşları, sevdikleri ve iş ortaklarıyla seyahat ederler. Bu yolculuklar sırasında suyu içilebilir tutmanın zorlukları vardır ve kirli su tüketmek bakteri oluşumuna ve öngörülemeyen hastalıklara neden olabilir. OH & O₃ su temizleme sonuçları, geleneksel dezenfeksiyon yöntemlerinden çok daha üstündür. Büyük kimyasalların depolanması ihtiyacını ortadan kaldıran bir Elektrolitik Jeneratörü (EOG) gemiye kurulabilir. Bu patentli OH & O₃ su sistemleri, teknedeki su hatlarına doğrudan bağlanabilir. Küçük, hafif ve kurulumu kolaydır. BES tarafından kullanılan elektrolitik yöntem, endüstrisindeki en yüksek konsantrasyonunu üretir. OH & O₃ su, içme suyu, musluk suyu ve hijyenik olmayan yüzeyler sebebiyle oluşabilecek hastalıklardan yat sahiplerini ve yolcularını korur. Ayrıca, OH & O₃ su, kullanımdan sonra oksijene geri döndüğü için çevre için daha güvenlidir ve böylece denize hiçbir kimyasal atık dökülmez. Zamanla, OH & O₃ su, yat sahiplerini kimyasal dezenfektan maddelerinden binlerce lira tasarruf sağlar ve ayrıca tekneye kimyasal şişe yükleme zahmetinden kurtarır. Bu aynı zamanda gemide yanıcı kimyasalların depolanmasıyla ilgili güvenlik endişelerini de ortadan kaldırır.

PDF İNDİR

Yatlarda Ve Denizcilik Uygulamalarında Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Nerelerde Kullanılır?

YATLARDA GENEL YÜZEY TEMİZLİĞİ

Bakteriler ve mikroorganizmalar her yerdedir. Potansiyel olarak kontamine olmuş bakteri ve virüslerin yüzeylerde uzun süre hayatta kalması mümkündür. COVID-19 salgını, virüslerin hızla yayılabileceği konusunda bizi daha bilinçli hale getirdi. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃)doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. Japonya'daki Nara Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından  hazırlanan bir rapora göre, ozonlu su, potansiyel temas enfeksiyonunu önleyerek virüs konakçısı COVID-19'u bile etkisiz hale getirebilir. Bir yat çevresinde yüzey temizliği için OH & O₃ suyunun kullanılması, tehlikeli kimyasal dezenfektanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. OH & O₃ su temizliği klordan 3.000 kat daha hızlıdır ve 50 kat daha etkilidir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su arıtma işleminden sonra, herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Bu, yat sahiplerinin potansiyel olarak zararlı kimyasalları solumadan, tüm yüzeyleri temizlemek  için kullanabilecekleri anlamına gelir. BioSure OH & O₃ Sprey Şişesi Pro (OSB), yatlardaki tuvaletler, oturma odaları ve yatak odalarındaki yüzeyleri dezenfekte etmek için mükemmeldir. Musluk suyunu çözünmüş OH & O₃ suya dönüştürmek için gelişmiş bir elektrolitik oksidasyon işlemi kullanan basit, şarj edilebilir bir makinedir ve anında, kimyasal içermeyen dezenfektan oluşturur. Yüzeylere püskürtülen OH& O₃ suyunun kullanımı güvenlidir ve Salmonella, Shigella, Campylobacter ve E. coli gibi zararlı patojenleri öldürür.

YAT MUTFAKLARI & YEMEK HAZIRLAMA ALANLARI

Kirli mutfak bakteri üremesi için uygun bir üreme alanıdır ve yatlar da istisna değildir. Yat sahiplerinin ve diğer misafirlerin sağlıklı kalması için temiz bir mutfak ve yemek hazırlama alanı gereklidir. Hastalık Kontrol Merkezi , yıkanmamış veya yetersiz temizlenmiş gıdaların virüsler, bakteriler, parazitler ve toksinler için bir sığınak olduğunu belirtir. CDC'nin yakın tarihli bir raporuna göre, Her yıl yaklaşık nüfusun %17’si yani 48 milyon Amerikalı gıda kaynaklı hastalıklardan hastalanmakta, sonrasında tahmini 128.000 hastaneye
yatış ve 3.000 kişinin ölümüne yol açmaktadır. Denizdeyken genellikle sınırlı tıbbi tesisler bulunduğundan, gezginlerin bir yat gezisinde özellikle gıda kaynaklı herhangi bir hastalığa yakalanmaları durumunda ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Klor gibi kimyasallar genellikle yiyecekleri sterilize etmek için kullanılır, ancak kloru bir yatta depolamak sağlıksız ve tehlikelidir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, yiyeceklerin tadını veya kokusunu değiştirmeyen güçlü bir oksidandır. Vücudumuza zararlı hiçbir kimyasal kalıntı bırakmaz, bu da onu klora karşı güvenli bir alternatif haline getirir. Ayrıca, OH & O₃ suyu dezenfekte etmek için ısı kullanmaz, bu nedenle gıda ile uğraşanların kullanması daha güvenlidir.Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktası (HACCP) standartları, ozonu bir sanitasyon solüsyonu olarak uygulamak için güvenli kabul etmiş ve 2001 yılında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından gıda ile temas için uygunluğu onaylanmıştır. İngiltere'nin önde gelen gıda laboratuvarı Campden BRI, ozon performansının kimyasal sanitasyon yöntemleri kadar etkili ve zararsız olduğunu kanıtlamıştır.

YATLARDA İÇME SUYU SANİTASYONU

Yat sahipleri tarafından , daha uzun yolculuklarda su arıtma sistemi uygulamalıdır. Bir yattaki içme suyu, genellikle deniz suyunun ters ozmozu olarak bilinen bir işlemle yapılır. Bununla birlikte, bu su, tuzdan arındırıldıktan sonra bile bakteri üremesine hala eğilimlidir. Tuzdan arındırılmış içme suyunu ozonlu su sistemi aracılığıyla ozonla işlemek, bakteri ve mikropların %99,99'unu anında ortadan kaldırır ve hiçbir kimyasal kalıntı bırakmaz. OH & O₃ su basitçe oksijene dönüşür ve işlemden sonra tekrar havaya buharlaşır. BES'ten bir BioSure su hattı sistemi kurmak, kirli borulardan geçen içme suyundan kaynaklanan hastalık riskini azaltır. Ayrıca klordan 3.000 kat daha hızlı etki eder ve 50 kat daha etkilidir. OH& O₃ ayrıca su hatlarını, küf ve bakteri oluşumunu ortadan kaldırarak biyofilme dönüşmesini engeller.

BALAST SİSTEMİ SANİTASYONU

Bir balast sistemi, suyu tanklarda veya gemilerin kargo ambarlarında tutar. Teknenin kargo taşımadığı veya dalgalı denizler sebebiyle gemide daha uzun süre yolculuk yapılması durumunda stabilitesini sağlar. Bu tanklar genellikle kokulara veya zararlı mikroorganizmaların büyümesine neden olabilecek bakteri oluşumuna karşı hassastır. Son zamanlarda, Amerikan Denizcilik Bürosu (ABS), yatlar için bir balast suyu yönetim rehberi yayınladı. Artık, onaylanmış bir balast suyu yönetim sistemi gerektiren, Gemilerin Balast Suyu ve Sedimentlerinin Kontrolü ve Yönetimi için IMO Uluslararası Sözleşmesine (BWM Sözleşmesi) uymaları  gerekmektedir. Bir Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS), normal musluk suyunu anti-bakteriyel sanitize edici suya dönüştürerek tehlikeli kirleticileri su hatlarından
uzaklaştırır. OH & O₃ su arıtımı, zararlı yan ürünler yaymaktan ziyade oksijene dönüşüp buharlaşır ve çevre için de daha güvenlidir.

_ÜRÜNLER_

Denizcilik Uygulamaları İçin Sanitasyon Çözümleri

_S & C_

Sıkça Sorulan Sorular

BioSure ürünleri, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oluşturmak için hem doğrudan hem de PEM üretimi yoluyla elektrolitik kullanır. OH & O₃ suda bulunur. Evet, BioSure ürünleri uluslararası atık gaz standartlarına uygundur ve havalandırılan alanlarda kullanımı güvenlidir.
BioSure ve BES ürünleri, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) oluşturmak için girdi olarak su kullanan patentli elektrolitik OH & O₃ üretimi kullanır. Bu sayede BioSure ve BES ürünlerinin hava kalitesini izlemesine gerek kalmaz.
Hayır, BioSure profesyonel Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su sistemi, musluk suyu nötr su olduğu sürece kaynak suyunun pH’ını değiştirmez, BioSure nötr OH & O₃ su üretir ve sanitasyondan sonra oksijene ve suya indirgenir. Bu nedenle klorlu dezenfektan gibi kimyasal kalıntı kalmaz ve yiyeceklerin tadını etkilemez.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oldukça oksidatiftir, kabaca 1ppm ozonlu su, 50ppm klor bazlı dezenfektanlarla aynı oksitleyici güce sahiptir. Uygulamanız için OH & O₃ su konsantrasyonunuz belirlenir. Lütfen ihtiyacınızı belirlemek için bir BioSure temsilcisi veya BioSure sertifikalı bir teknisyen ile görüşün.

_SON HABERLER_

Öne Çıkan Vaka Çalışmaları

Denizcilik Uygulamalarında OH Hydroxyl Radical & O₃ Kullanımı

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL
Go to Top