Gıda Güvenliği Uygulamaları2023-02-23T21:24:15+03:00

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) ve Gıda Güvenliği

Ana Sayfa/Gıda Güvenliği Uygulamaları
PlayPlay
previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

HAKKINDA_

Gıda Güvenliği için Sanitasyon Çözümü

Gıda Güvenliği ve sanitasyon, gıda işleme endüstrisinde kritik bir rol oynamaktadır. Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası (HACCP) sertifikası, gıda güvenliğini ve mikrobiyal kontrolü sürdürmek için istikrarlı, güvenli ve hızlı çalışan profesyonel dezenfeksiyon ekipmanı gerektirir.

PDF İNDİR

_SANİTASYON ÇÖZÜMÜ_

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu Nasıl Çalışır?

BioSure Profesyonel sanitasyon ekipmanı serisi, gıda işleme tesisleri ve büyük merkezi mutfaklar için daha güvenli HACCP destekli Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su dezenfeksiyon ekipmanı sağlar ve kimyasalların doğrudan ve dolaylı maliyetlerinden tasarruf sağlayarak Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyu çevre dostu dezenfeksiyon çözümlerinde büyük bir adım haline getirir.
BioSure Professional, sanitasyonun çok önemli olduğu çok sayıda tarımsal gıda tesisinde ve gıda işleme işletmelerinde kurulumlara sahiptir. Bu endüstriler arasında taze meyve ve sebzelerin paketlenmesinden et, kümes hayvanları ve deniz ürünleri ürünlerinin işlenmesi yer alır.

_HYDROXYL RADICAL (OH) & OZON (O₃) SU NERELERDE KULLANILIR_

Kurulum

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Gıda Güvenliği İçin Nasıl Çalışır?

MUTFAK EŞYALARI & EKİPMAN TEMİZLİĞİ

Yiyecek hazırlamak için kullanılan kaplar genellikle insan gözünün göremeyeceği kadar küçük bakterileri barındırır. Klor gibi geleneksel dezenfektanlar, bu tür mutfak aletlerinden yüzey bakterilerini yeterince uzaklaştıramayabilir. EOG doğal bir dezenfektan olduğundan, bazı gıda hazırlama tesisleri bulaşıkları silmek için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su spreyi kullanmayı tercih edebilir.
BioSure Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS), gıda ile temas eden kapları dezenfekte etmek için kullanılabilir. Musluk suyunu çözünmüş Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suya dönüştürmek için gelişmiş bir elektrolitik oksidasyon işlemi kullanan basit bir EOG su makinesidir. Bu, kullanımı güvenli olan ve Salmonella, Shigella, Campylobacter ve E. coli gibi zararlı patojenleri öldüren, anında, kimyasal içermeyen bir dezenfektan oluşturur.

BUZ ve BUZ YAPICILAR

Kirli buz makineleri, yiyecek hazırlamada yaygın bir sorundur ve norovirüs salgınlarına yol açabilir. Bununla birlikte, çoğu tüketici muhtemelen buz makinelerinin zararlı bakteriler, virüsler ve mikroorganizmalar için bir üreme alanı olduğunu asla düşünmemiştir. Kimyasal temizleyiciler sıklıkla kullanılır, ancak bunlar su hatlarında kalan ve şüphelenmeyen müşteriler tarafından tüketilen zararlı kalıntılar bırakabilir.
Buz makinelerini besleyen su hatlarına sulu Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) enjekte edilerek makinenin içinde zararlı patojenlerin birikmesi önlenir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, temas ettiği bakterileri öldürür, böylece Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyu makineden akmaya başladığında kalan bakteriler ortadan kalkar. Bu buz, tüketim için mükemmel bir şekilde uygundur ve bakteri dolu buz makineleriyle mücadele için en iyi çözümdür.

EL YIKAMA

Her gün sayısız yüzeye ellerimizle dokunuyoruz. Gıda ile temas halinde çalışanların gıda kaynaklı hastalıkları önlemek için en iyi hijyen uygulamalarına aşina olmaları hayati önem taşımaktadır.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. Bir BioSure EOG sistemi kurmak, gıda hazırlama çalışanlarının hijyenik olmayan borulardan geçen suyla ellerini yıkamasını önler. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) sanitasyon işleminden sonra herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan basitçe oksijen moleküllerine dönüşür. ,
Su hatlarını biyofilm oluşumundan korur ve küf ve bakteri oluşumunu ortadan kaldırır.
Ayrıca, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) sudan 3.000 kat daha hızlı etki eder. Klor ve 50 kat daha etkilidir. Elleri Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyla yıkamak yüzeydeki bakterileri öldürerek temiz olmayan eller yoluyla enfeksiyonun yayılmasını önler.

GIDA KONTAMİNASYONUNU ÖNLEME

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su , gıda üretiminin her aşamasında kullanıma uygundur ve gıda hazırlama sırasında zararlı çapraz bulaşma riskini ortadan kaldırır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su arıtımı , klorlamanın yaptığı gibi suya kimyasal madde eklemez, bu nedenle temizlikten sonra yüzeylerde, mutfak eşyalarında veya kesme tahtalarında kimyasal kalıntı olmayacak ve çapraz bulaşmayı önleyecektir.

İŞ İSTASYONU VE GIDA İLE TEMAS EDEN YÜZEY TEMİZLİĞİ

Bakteriler ve mikroorganizmalar her yerdedir ve kontamine bakteri ve virüslerin yüzeylerde uzun süre hayatta kalması mümkündür. 200’den fazla bilinen hastalık gıda yoluyla bulaşır ve kirli mutfak yüzeyleriyle temas hastalığa yol açabilir.
CDC, potansiyel olarak tehlikeli kalıntılar kalabileceğinden ve gıda ile temas edebileceğinden, gıda hazırlama personelinin iş istasyonlarını temizlemek için kimyasallar kullanırken hijyen önlemleri almalarını tavsiye eder. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyunun faydalarından biri, yüzeylerde tehlikeli kimyasallar yaymaması veya zararlı kalıntı bırakmamasıdır.
Sistemlerin temizliği, daha önce kurulum için pahalı makineler ve eğitimli uzmanlar gerektiriyordu. Artık gıda hazırlama tesisleri işletmelerinde su hatlarına kolaylıkla Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS) kurabilmektedir.
Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Jeneratörleri (EOG) olarak da adlandırılan bu cihazlar, bir düğmeye basarak musluk suyuna Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) enjekte ederek çalışır – hızlı ve etkili yüzey dezenfeksiyonu için bakteri, virüs, biyofilm ve diğer tehlikeli parçacıkları saniyeler içinde öldürür.
BES Group tarafından kullanılan elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su arıtma yöntemi daha güvenlidir ve Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) endüstrisinde en yüksek konsantrasyonunu üretir.

GENİŞ YÜZEY YIKAMA VE SANİTASYON

COVID-19 pandemisi tehdit etmeye devam ediyor ve tüketiciler, yüzeyleri sık sık dezenfekte etmenin hastalık ve virüslerin yayılmasını engellediğinin giderek daha fazla farkına varıyor. Japonya’daki Nara Üniversitesi’ne göre, ozonlu su, virüs barındıran COVID-19’u nötralize ederek potansiyel temas enfeksiyonunu önleyebilir.
Klor gibi geleneksel kimyasal temizleyicilerle yapılan geniş yüzey temizliği zararlı kimyasal kalıntılar bırakabilir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su dezenfeksiyonu, bu tür tehlikeli kimyasal temizleyicilere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, geleneksel temizlik ürünlerine çevre dostu bir alternatiftir ve yemek hazırlamak için mükemmeldir.
Sanitizasyon işleminden sonra herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su ile geniş yüzey temizliği, potansiyel olarak zararlı kimyasalları soluma riskini ortadan kaldırır. Pahalı temizlik ürünleri satın almaya gerek olmadığı için kullanılması tekrar eden maliyetleri de azaltır.

GIDA ARITMA

Kirli bir mutfak bakteri üremesi için bir üreme alanıdır.
Hastalık Kontrol Merkezi , yıkanmamış veya yetersiz temizlenmiş gıdaların virüsler, bakteriler, parazitler ve toksinler için bir sığınak olduğunu belirtir.
Her yıl yaklaşık %17 veya 48 milyon Amerikalı gıda kaynaklı hastalıklardan hastalanmakta ve bu da tahmini 128.000 hastaneye yatış ve 3.000 ölüme yol açmaktadır. Bu da sağlık hizmetlerine büyük bir yük getirmektedir. Bununla birlikte, EOG, doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksidan olduğundan, gıda arıtma işleminin bir parçası olarak kullanılırsa bu tür sağlık sorunları önlenebilir.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, yiyeceklerin tadını veya kokusunu değiştirmez. Vücudumuza zararlı hiçbir kimyasal kalıntı bırakmaz, bu da onu klora güvenli bir alternatif haline getirir. Ayrıca, suyu dezenfekte etmek için ısı kullanmaz, bu nedenle gıda ile uğraşanların kullanması daha güvenlidir.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), zararlı yan ürünler yaymaktan ziyade oksijene buharlaştığı için çevre için de daha iyidir.

SEBZE VE MEYVE YIKAMA ÜNİTESİ ENTEGRASYONU

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) pH nötr bir çözeltidir ve gıda ürünlerine herhangi bir zarar vermez. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, kokusuz ve tadı olmadığı için yıkayıcı entegrasyonu için idealdir. Tüketiciler aradaki farkı anlamayacak.
Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktası (HACCP) standartları, EOG bir sanitasyon solüsyonu olarak uygulamak için güvenli kabul etmiş ve 2001 yılında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından gıda ile temas için onaylanmıştır. İngiltere’nin önde gelen gıda laboratuvarı Campden BRI, EOG performansının kimyasal sanitasyon yöntemleri kadar etkili olduğunu kanıtlıyor.

_ÜRÜNLER_

Gıda Güvenliği Uygulamaları İçin Önerilen Sanitasyon Çözümleri

_S & C_

Sıkça Sorulan Sorular

OH Hydroxyl Radical & O₃ oldukça oksidatiftir, kabaca 1 ppm OH Hydroxyl Radical & O₃ 50 ppm klor bazlı dezenfektanlarla aynı oksitleyici güce sahiptir. Uygulamanız için OH Hydroxyl Radical & O₃ konsantrasyonunuz belirlenir. Lütfen ihtiyacınızı belirlemek için bir BES temsilcisi veya BES sertifikalı bir teknisyen ile görüşün.

Evet, daha uzun süre dayanan daha taze tatma malzemeleri için kesinlikle bir biosure WDS ürünü önerilir.

BioSure ürünleri, doğrudan sudan sorunsuz bir şekilde OH Hydroxyl Radical & O₃ su oluşturmak için hem doğrudan hem de PEM üretimi yoluyla elektrolitik kullanır. OH Hydroxyl Radical & O₃ su, gaz ve suyun çözünmesidir. Evet, BioSure ürünleri uluslararası atık gaz standartlarına uygundur ve havalandırılan alanlarda kullanımı güvenlidir.

Evet,  BES ürünleri girdi olarak hava kullanmaz ve bu nedenle NOx dahil zararlı atık yan ürünleri içermez. BES, sudan üreten patentli elektrolitik teknoloji kullanır.

Hayır, BioSure profesyonel sistemi, musluk suyu nötr su olduğu sürece kaynak suyunun pH’ını değiştirmez, BioSure nötr su üretir ve sanitasyondan sonra oksijene ve suya indirgenir. Bu nedenle klorlu dezenfektan gibi kalmaz ve yiyeceklerin tadını etkilemez.

BioSure ve BES ürünleri, EOG oluşturmak için girdi olarak su kullanan patentli elektrolitik üretimi kullanır. Bu sayede BioSure ve BES ürünlerinin hava kalitesini izlemesine gerek kalmaz.

BioSure ürünleri iş yeri için güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. BioSure’un mutfak sanitasyon çözümleri, yerleşik gaz gidericiler sunar veya cildi veya akciğerleri tahriş etmeyen OH Hydroxyl Radical & O₃ suyunun güvenli bir şekilde çözülmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Hayır, OH Hydroxyl Radical & O₃ su, yiyecekleri sterilize ederken yalnızca tazeliğini ve ömrünü uzatacaktır. Hayır, OH Hydroxyl Radical & O₃su paslanmaz çeliği veya standart mutfak ekipmanlarını, kapları ve gereçleri aşındırmaz. Kuat ve klorlu ağartıcıya dayanabiliyorsa ozonu sorunsuz bir şekilde kaldırabilecektir.

_SON HABERLER_

Öne Çıkan Vaka Çalışmaları

Gıda Güvenliğinde Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Kullanımı

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL
Go to Top