Arka Fon

Burt Kuran, Melbourne, Avustralya’da bir diş cerrahıdır. Melbourne bölgesindeki hastalar, diş cerrahisi prosedürleri sırasında olağanüstü tedavi için Dr. Kuran’a güveniyor. Avustralya’da dezenfeksiyon işleminin bir parçası olarak ozonlu su kullanan ilk diş hekimlerinden biridir.

Problem

Dr. Kuran’ın kliniğinde, her biri bir diş ünitesine sahip birden fazla ameliyat odası bulunmaktadır. Diş ünitesindeki su hatları, klorsuz filtrasyon sonrası su kullandıkları için biyofilm oluşumuna maruz kaldı ve böylece bakteriler için üreme alanı oluşturdu. Bu, bakterilerin su hatlarına girmesine ve biyofilm birikiminin bu ince tüpleri tıkamasına neden oluyordu. Bir diş cerrahı olarak Dr. Kuran’ın hastaların durulamaları ve cerrahların ellerini yıkamaları için güvenli su sağlaması gerekiyordu. Diş ünitesi su hatları biyofilm ile tehlikeye girdiğinde ve tıkandığında, Dr. Kuran bir teknisyene ödeme yapması ve her diş ünitesi için suyu temizlemesi için ödeme yapmak zorunda kaldı. Hastalara mümkün olan en iyi tedaviyi sağlamak için diş ünitesi su hatlarını sürekli olarak sterilize etmek ve biyofilmi çıkarmak için otomatik bir yol arıyordu.

Çözüm

Dr. Kuran, BioSure’un Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS) hat içi ozon dezenfeksiyon solüsyonunu öğrendiğinde, diş ünitesi su hatlarını bir teknisyen çağırmadan ve su hatlarını temiz tutmak için herhangi bir ek işlem eklemeden dezenfekte edebileceğini bilmekten memnun oldu. Dezenfeksiyon sürecini otomatikleştirmek ve ünitelerde biyofilm birikmesini önlemek için her cerrahi odaya bir WDS ünitesi kurdu. Bu, hastaların durulaması için güvenli su oluşturur ve diş ünitelerinde biyofilm oluşumunu önler. Ek olarak, Dr. Kuran ve diş hekimleri WDS’yi cerrahi prosedürlerden önce, sırasında ve sonrasında el yıkamak için kullanır. Dr. Kuran’ın kliniğindeki personel artık dezenfeksiyon işlemlerinin otomatik hale getirildiğinin ve hastaların üstün tedaviden faydalandığının rahatlığını yaşıyor.