Diş Hekimi Klinikleri2023-02-21T20:58:48+03:00

Diş Hekimi Klinikleri

Ana Sayfa/Diş Hekimi Klinikleri
PlayPlay
PlayPlay
PlayPlay
PlayPlay
PlayPlay
PlayPlay
previous arrow
next arrow
previous arrow
next arrow

HAKKINDA_

Diş Hekimliği için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu

Sağlık sektörü, hastaların güvenli ve hijyenik bir ortamda tedavi edilmesini ve personelin güvenli koşullarda çalışmasını sağlamak için ahlaki bir sorumluluğa sahiptir. BioSure Professional, diş endüstrisi için eksiksiz bir su dezenfeksiyon çözümleri yelpazesi ve diyaliz merkezleri için daha
güvenli bir su temini sağlar. BioSure'un Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su jeneratörleri, uluslararası sağlık uzmanları ve dünyaca ünlü diş hekimleri tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Elektrolitik OH & O₃ jeneratörleri, anında yüksek konsantrasyonda çözünmüş OH & O₃ su üretebilir. Bu, ekipmanı sterilize etmek, diş suyu hatlarını yıkamak ve diş hastaları için OH & O₃ tedavileri sağlamak için kullanırken operatör güvenliğini sağlar.

PDF İNDİR

_NERELERDE KULLANILIR_

Kurulum

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu Diş Hekimliği ve Diş Klinikleri İçin Nasıl Çalışır?

AĞIZ DURULAMA

Ameliyattan önce ağzı dezenfekte etmek, açık yara enfeksiyonu riskini önlemeye yardımcı olur ve dezenfekte edici bir durulama olmadan ameliyat yapmak bakteriyel enfeksiyonlara yol açabilir. Önemine rağmen, şu anda ticari olarak temin edilebilen, hasta kullanımı için yeterince güvenli ve doğal bir kimyasal ağız gargarası bulunmamaktadır. Bazı alkol bazlı ağız gargaraları ağız dokusunu kurutarak dehidrasyon ve hatta diş etlerinde tahriş gibi başka sorunlara neden olabilir. Kimyasal klorheksidin piyasada bulunan birçok ağız gargarasında bulunur, ancak bazı
hastalarda dişlerin renginin değişmesine neden olabilir. Ağız yıkamada ozonlu su, diş tedavisi yapılmadan önce cerrahi alanı dezenfekte etmek için ön durulama olarak kullanıma uygundur. Ağız sağlığı için OH & O 3 su, mikropsuz bir cerrahi alan sağlamanın ve ağız enfeksiyonlarını önlemenin etkili ve ekonomik bir yoludur . Kimyasal ön durulamalara güvenli ve doğal bir alternatiftir, ayrıca ameliyattan sonra yara iyileşmesini teşvik edebilir.

AĞIZ KOKUSUNU GİDERME

OH & O₃ güçlü bir dezenfektandır ve gargara yapmak, güçlü kokulara ve ağız kokusuna neden olan anaerobik bakterileri nötralize eder. OH & O₃ suyun dişler için de birçok faydası vardır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, hoş olmayan kokulara da neden olan diş çürümesinin başlamasını veya gelişmesini engelleyebilir. Ön durulama için OH & O₃ suyunun kullanılması, pahalı ağız gargaraları satın almaya gerek olmadığı için diş hekimliği uygulamalarının maliyetlerini de azaltır.

EL HİJYENİ

Dişçilik çalışmaları sırasında eldiven giyilmesine rağmen, diş hekimleri yine de kapsamlı el yıkama uygulamalıdır. CDC , bireysel hastaları tedavi etmeden önce ve sonra, ekipmana ve malzemelere çıplak elle dokunduktan sonra, eldiven giymeden önce ve diş alanından ayrılmadan önce el yıkamanın yapılmasını önerir. OH & O 3 su kullanmak , el yıkamak için güvenli ve etkili bir çözümdür ve ellerdeki bakteriler yoluyla enfeksiyonun ayılmasını önler.

TIBBİ CİHAZ VE EL ALETLERİ SANİTASYONU

Diş hekimlerinin tedavi gören hastalara karşı hijyen görevi vardır. Hasta güvenliğinden ve tıbbi cihazlar ve dişçilik aletleri dahil olmak üzere diş hekimliği muayenehanesinin genel temizliğinden sorumludurlar. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. Kullanımdan önce zararlı bakteri veya virüslerin temizlenmesini sağlamak ve diş aletlerinin temizlenmesi için uygundur. OH & O₃ su, klor gibi yaygın temizleyicilerin yaptığı gibi herhangi bir kalıntı bırakmaz ve kalan kısa sürede tekrar oksijene dönüştürülür.

DENTAL HİJYENİK ORTAMLAR VE YÜZEYLERİN SANİTASYONU

Cerrahi işlemler sırasında hasta güvenliği her zaman önceliklidir, ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle artan hijyen endişeleri arasında artık özellikle önemlidir. Bakteriler ve mikroorganizmalar her yerdedir ayrıca kontamine bakteri ile virüslerin yüzeylerde uzun süre hayatta kalması mümkündür. Hijyen her şeyden önemlidir, ancak yüzeyleri klor gibi geleneksel kimyasal temizleyicilerle dezenfekte etmek zararlı kalıntılar bırakabilir. OH & O₃ su dezenfeksiyonu , klor gibi tehlikeli kimyasal temizleyicilere olan ihtiyacı ortadan kaldırır . OH &
O₃ su , geleneksel temizlik ürünlerine karşı çevre dostu bir alternatiftir ve diş hekimliği uygulamalarında kullanım için mükemmeldir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. Sanitasyon işleminden sonra herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Bu, diş hekimi personelinin, potansiyel olarak zararlı kimyasalları solumadan, güvenle yüzeyleri temizleyebileceği anlamına gelir. Pahalı temizlik ürünleri satın almaya gerek olmadığı için OH & O₃ suyunun kullanılması diş hekimliği muayenehanesi için tekrarlayan maliyetleri de azaltır. Pandemi, virüslerin hızla yayılabileceği konusunda bizi daha dikkatli hale getirdi. Japonya'daki Nara Üniversitesi'ne göre, ozonlu su, potansiyel temas enfeksiyonunu önleyerek virüs konakçısı Covid-19'u etkisiz hale getirmekte. Ozonlu suyun özellikle diş klinikleri için pek çok faydası vardır.

BİREYSEL DİŞ SUYU TEMİNİ

BES ve BioSure OH & O₃ su sistemleri, diş hekimliği uygulamalarında bireysel su kaynakları için uygundur. Yüksek saflıkta OH & O 3 suda diğer üretim yöntemlerine göre yüzde 400'e kadar daha etkin ve verimli bir şekilde çözünür. Ortaya çıkan OH & O₃ daha sonra arıtma için suda çözülür ve burada istenmeyen kirleticilerle reaksiyona girerek bunları nötralize eder. BES'in BioSure çözümü, bireysel dental su kaynaklarının temiz olmasını sağlayarak, zararlı kimyasallar kullanılmadan dezenfekte edilmiş bir su sistemi sağlamış olur. 
BioSure sistemleri otomatiktir ve diş ünitelerini dezenfekte etmek için ekstra bir çalışma gerektirmez. OH & O 3 su doğrudan su hatlarına pompalandığından, diş hekimi personeli suyu temizleme ile filtreleme konusunda zamandan ve emekten tasarruf edebilir. Diş hekimliğinde OH & O₃ su arıtma, muayenehanenin pahalı temizlik kimyasalları satın alırken tasarruf etmesine yardımcı olur. Zamanla, klor kullanımı biyofilm birikmesine ve su hatlarından düzgün şekilde boşaltılmadığında oluşan zararlı kalıntılara neden olabilir. OH & O₃ su, mikrop ve bakteri üreyen olumsuz ortamlardan kurtulmanızı sağlar.

DİŞ SUYU HATLARI

Ağız sağlığı için OH & O 3 su, dişlerdeki su hatlarını dezenfekte etmek ve biyofilmleri ön durulamaya hazır hale getirmek için etkili ve ekonomik bir sanitasyon yöntemidir – mikropsuz bir cerrahi alan sağlamak ve ağız enfeksiyonlarını önlemek. Bakteri ve virüslerin yayılmasını önlemek için hijyenik bir diş ameliyatı çok önemlidir. Covid-19 salgını, hastaların ve diş muayenehanesi sahiplerinin irüslerin ve potansiyel olarak bulaşıcı parçacıkların yayılması konusunda giderek daha fazla endişe duyması anlamına geliyor. BES'ten bir Biosure su hattı sistemi kurmak bu riski önemli ölçüde azaltır. Diş uygulamalarını OH & O 3 suyuyla dezenfekte etmek , klor gibi geleneksel temizlik ürünlerinden 50 kat daha etkilidir ve herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan çevre dostudur. Avustralya merkezli çok sayıda ünlü diş hekimi, diş su hatlarını dezenfekte etmek için BioSure çözümünü kullanmanın yanı sıra, yüzeyleri ve dişçi koltuklarını silmek de dahil olmak üzere cerrahi prosedürler arasında odayı sterilize etmek için hijyen protokolünün bir parçası olarak OH & O 3 suyunu kullanıyor. Diş hekimleri, diş cerrahisi sırasında kullanılan suyu ve solüsyonu kontrol etme seçeneğine sahip olmaktan hoşlanır ve su kaynağının ağız hijyenini teşvik etmede oynadığı önemli rolün farkındadır. Birçoğu, kimyasalların geride bıraktığı diş su hatlarından biyofilmi çıkarmak için kimyasal tabletleri kullanmaktan OH & O 3 suya geçiyor.

DİŞ KLİNİKLERİNDE RİSKLERİ AZALTMAK

BES Group, yüksek kaliteli OH & O₃ su üreten elektrolitik EOG jeneratörlerinin lider üreticisidir. Elektrolitik bir üretim yöntemini ve patentli membran elektrotlu elektrolitik jeneratörü (EOG) kullanırlar. OH & O₃ su, tıbbi cihazlar da dahil olmak üzere yüzeylere bakteri yayılma riskini yok eder. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) dezenfektan özellikleri, ön durulama suyunun kullanılmasıyla oral enfeksiyon riskinin de azaltır.

_ÜRÜNLER_

Diş Hekimi Klinikleri İçin Sanitasyon Çözümleri

_S & C_

Sıkça Sorulan Sorular

BioSure ürünleri, doğrudan sudan sorunsuz bir şekilde Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oluşturmak için hem doğrudan hem de PEM üretimi yoluyla elektrolitik kullanır. OH & O₃ suda bulunur. Evet, BioSure ürünleri uluslararası atık gaz standartlarına uygundur ve havalandırılan
alanlarda kullanımı güvenlidir.
Harika bir filtreleme sistemi, kimyasallardan ve tortulardan arındırılmış sağlıklı su sağlar. Tek sorun, içmek istemediğiniz kloru çıkardığınızda suyunuz mikrobiyal enfeksiyona karşı savunmasız hale gelir. Düşük OH & O₃ seviyeleri ile filtrasyon sonrası dezenfeksiyonun, mikropsuz, güvenli filtrelenmiş su için mükemmel çözüm olduğu yer tam da burasıdır.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oldukça oksidatiftir, kabaca 1ppm ozonlu su, 50ppm klor bazlı dezenfektanlarla aynı oksitleyici güce sahiptir. Uygulamanız için OH & O₃ su konsantrasyonunuz belirlenir. Lütfen ihtiyacınızı belirlemek için bir BioSure temsilcisi veya BioSure sertifikalı bir teknisyen ile görüşün.

_SON HABERLER_

Öne Çıkan Vaka Çalışmaları

Diş hekimliği kliniklerinde OH Hydroxyl Radical & O₃ kullanımı

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL
Go to Top