Arka Fon

Concord Golf Kulübü, Sidney’de, Yeni Güney Galler bölgesinde bulunan, Avustralya'da bir golf kulübüdür. 1921'de üye Thomas Pollard Sampson tarafından tasarlanan kulüp binası ve 2004'te Kadınlar Avustralya Açık'a ev sahipliği yapmasıyla Avustralya'nın en önde gelen golf kulübüdür. Concord Golf Kulübü, pandemiye rağmen yeni güvenlik protokollerini uygulayarak faaliyetini sürdürdü. Üyeleri ve personeli Covid-19 virüsüne karşı korumayı başarmıştır.

Sorun

Ortak ekipman kullanımıyla ilgili kısıtlamaların yanı sıra üyelerin, sağlık ve güvenliğine yönelik önlemler alınması golf kulübünün sorumluluğundadır. Covid-19 önlemlerine uygun sağlık yönergelerini takip etmek ve üyelerin aktif kalmasına sağlamak hem hassas hem de
oldukça zor bir süreçtir. Üyelerin sağlığına dikkat etme önceliğine sahip olan kulüp, başlangıçta muhafazakar bir tutum aldı ve uygun şekilde temizleyebileceklerinden emin olamadıkları için tüm golf arabalarını kullanımdan çekti. Kendi üyelerinden biri olan Willis Kwok, el yıkamayı da içeren kişisel hijyene standart alkol bazlı kimyasal temizlik maddeleri kullanmadan etkili el yıkama için doğal bazlı bir temizlik çözümü önerdi. Önerilen çözüm, üyelerin golf turlarından önce, sırasında (9 delikten sonra) ve sonrasında ellerini yıkamaya teşvik etmek için orta noktada bir Hydroxyl Radical (OH) &Ozon (O₃) su sebili kullanmaktı. Güçlü bir oksitleyici görevi gören OH & O₃ su, yüksek kaliteli restoranlarda, diş klinikleri ve hastaneler gibi çeşitli sağlık endüstrisi uygulamalarında bakteri ve virüsleri öldürmek için hızlı etki eden, sanitize edici ajan olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. El yıkamada OH & O₃ su sebillerini kullanmanın kolaylığını ve etkinliğini ispat edilmiştir.

Çözüm

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su — Concord Golf Kulübü, Covid kısıtlamalarının üstesinden gelmek için golf arabalarını sterilize etmenin benzersiz bir çözümünü buldu. Bir çok araştırmadan sonra, golf arabalarını her kullanımdan önce sterilize etmek için bir Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS) OH & O₃ su ünitesi kurdular ve böylece, arabaların üyeler tarafından enfeksiyon riski olmadan kullanabilmesi sağlandı. Üyeler, sert kimyasal bazlı ürünler kullanmadan steril edilmiş güvenli arabalara ulaşabilmenin konforunu/rahatlığını yaşadılar. OH & O₃ Yaklaşık 20 dakika sonra tekil oksijen moleküllerini serbest bırakarak doğal olarak oksijene (O₂) geri döndüğünden, kulüp personel ve üyeleri tarafından kullanımı son derece güvenlidir. Kulüp, artık üyelerine hem araba servisi sunabiliyor hem de araba kiralama geliri elde edebiliyorlar, ancak daha da önemlisi, bazı üyelerin aktif kalmasına ve golf oynamaya devam etmesine yardımcı oluyorlar. Üyeler için sağlıklı ortam sağlamanın ve araba kiralama geliri yaratmanın yanı sıra, daha önemlisi üyelerin üyeliklerinin yenilenmesine devam etmiş olmasıdır.