Profesyonel OH & O₃ Uygulamaları2023-02-23T14:40:59+03:00

Profesyonel OH & O₃ Uygulamaları

Ana Sayfa/Profesyonel OH & O₃ Uygulamaları
PlayPlay
previous arrow
next arrow

HAKKINDA_

Yüksek Hacimli Profesyonel Uygulamalar için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃)

Aşağıdaki uygulamaların, yüksek miktarda dezenfeksiyon maddesi gerektiren büyük miktarlarda su kullandığı bilinmektedir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyunun klor veya diğer kimyasal dezenfeksiyon maddelerine karşı kullanılması çevre dostu ve oldukça etkili bir alternatiftir.

PDF İNDİR

_SANİTASYON ÇÖZÜMÜ_

Nasıl Çalışır?

BioSure Profesyonel sanitasyon ekipmanı serisi, gıda işleme tesisleri ve büyük merkezi mutfaklar için daha güvenli HACCP destekli Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su dezenfeksiyon ekipmanı sağlar. Kimyasalların doğrudan veya dolaylı maliyetlerinden tasarruf sağlayarak OH & O₃ çevre dostu dezenfeksiyon çözümlerinde büyük bir adım haline getirir. BioSure Professional, sanitasyonun fazlasıyla önemli olduğu çok sayıda tarımsal ve zirai gıda işleme tesislerinde kurulumlara sahiptir. Bu endüstriler arasında taze meyve ve sebzelerin paketlenmesinden et, kümes hayvanları ve deniz ürünlerinin de işlenmesi yer alır.

Tarım, dünyadaki su kullanımının yaklaşık %70’ini kullanan önemli bir endüstridir. Ayrıca su sistemlerine salınan pestisitler ve kirleticilerden kaynaklanan su kirliliğine de sebep olmaktadır. Yüksek miktarda durgun su sivrisinekleri ve diğer virüs yayan böcekleri çeker. Ayrıca zamanla hoş olmayan kokuları da yaymaktadır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su arıtma, kimyasallara ihtiyaç duymadan oldukça etkili su sanitasyonu sağladığı için tarım ve seralarda kullanıma uygundur. Bu, OH & O₃ suyunun zararlı yan ürünler salmadığı ve ayrıca uygulama başına ihtiyaç duyulan su miktarını azalttığı için çevre için daha güvenlidir.

TARIM & SERA ALANLARI

Tarım, dünyadaki su kullanımının yaklaşık %70’ini kullanan önemli bir endüstridir. Ayrıca su sistemlerine salınan pestisitler ve kirleticilerden kaynaklanan su kirliliğine de sebep olmaktadır. Yüksek miktarda durgun su sivrisinekleri ve diğer virüs yayan böcekleri çeker. Ayrıca zamanla hoş olmayan kokuları da yaymaktadır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su arıtma, kimyasallara ihtiyaç duymadan oldukça etkili su sanitasyonu sağladığı için tarım ve seralarda kullanıma uygundur. Bu, OH & O₃ suyunun zararlı yan ürünler salmadığı ve ayrıca uygulama başına ihtiyaç duyulan su miktarını azalttığı için çevre için daha güvenlidir.

SAF VE ULTRA SAF SU

Saf ve ultra saf su, çoğunlukla teknoloji endüstrisinde, örneğin yarı iletkenlerin veya diğer bileşenlerin üretiminde kullanılır. Kullanılan su herhangi bir partikül içermemelidir; nanopartiküller bile kabul edilemez. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. OH & O₃, sanitasyon işleminden sonra herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Ticari kullanımlar için saf ve ultra saf su üretmenin daha güvenli ve etkili bir yöntemidir.

SOĞUTMA KULELERİ

Soğutma kuleleri, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme için kullanılan suyu soğutmak için kullanılır. Soğutma kulelerindeki su, asitliği nötralize etmek, metal bileşenleri korumak ve biyofilm büyümesini azaltmak için kimyasallarla işlenir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, bu kimyasallara alternatif olarak soğutma kulelerinde kullanılabilir ve havaya herhangi bir yan ürün salmadığı için çevre dostudur. OH & O₃ su sistemi, su hatlarını biyofilmden korumanın yanı sıra küf ve bakteri oluşumunu ortadan kaldırır.

SU HAVUZLARI

Balık havuzları, resmi havuzlar, bahçe havuzları, akvaryum ve nilüfer havuzları gibi içinde su bulunduran her çeşit havuz, dekorasyon için dünya çapında kullanılmaktadır. Ancak, bu havuzlar içindeki su, zamanla biriken pas veya erozyona neden olabilecek bakterileri taşıyabilir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, bakterileri yok etmek için uygun bir alternatiftir. Suyu temiz tutar ve su özelliğinin korunmasına yardımcı olur.

GIDA İŞLEME VE GIDA GÜVENLİĞİ

Hijyen, gıda işleme ve gıda güvenliğinde önemli bir husustur. Yüzeylerin, ürünlerin ve hatta mutfak eşyalarının yetersiz temizliği viral salgınlara ve hastalıklara yol açabilir. Klor gibi geleneksel dezenfektanlar yüzey bakterilerini, yüzeylerden veya mutfak eşyalarından yeterince uzaklaştıramayabilir ve geride zararlı kalıntılar bırakabilir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) doğal bir dezenfektan olduğundan, gıda hazırlama tesislerinin dezenfeksiyon protokollerine uygun, gıda hazırlama yüzeylerini ve araçlarını silmek için OH & O₃ suyunu püskürterek sağlanır.

GAZLI & MAYALI İÇECEK VE ŞİŞELEME FABRİKALARI

BES'ten bir BioSure su hattı sistemi kurmak, kirli borulardan geçen içme suyunu kullanılması sebebiyle hastalığa yakalanma riskini azaltır. OH & O₃ klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. OH & O₃ , sanitasyon işleminden sonra herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan basitçe oksijen moleküllerine dönüşür. Su hatlarını daha fazla biyofilm oluşumundan korur, hatta küf ve bakteri oluşumunu ortadan kaldırır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) kirli buz makinelerinin dezenfekte edilmesi için de uygundur. Buz makinelerini besleyen su hatlarına OH & O₃ suyu enjekte edilerek makinenin içinde zararlı patojenlerin birikmesi önlenir. OH & O₃ su, temas ettiği bakterileri öldürür, böylece OH & O₃ suyu makineden akmaya başladığında kalan bakteriler ortadan kalkar. Daha sonra buza dönüşür ve onları kötü mikroplardan korur. Bu buz, tüketim için mükemmel bir şekilde uygundur ve bakterilerle dolu buz makineleriyle savaşmak için en iyi çözümdür.

TIBBİ MÜDAHALE VE OPERASYONLAR

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyunun tıp ve dişçilik sektöründe pek çok kullanım alanı vardır. Diş cerrahları, diş çalışmalarına başlamadan önce hastalarının ağız içi dezenfeksiyonunu sağlamak için OH & O 3 suyla gargara yaptırarak çalkalatabilirler. Ağız sağlığı için OH & O₃ su, oral enfeksiyon riskini azaltmanın etkili ve ekonomik bir yoludur. Kimyasal ön durulamalara hem güvenli hem de doğal bir alternatiftir ve ameliyattan sonra yara iyileşmesini teşvik edebilir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, bakterileri öldürmek ve viral enfeksiyonların yayılmasını önlemek için hastane su hatlarında da kullanılabilir. Kokusuzdur ve herhangi bir kalıntı bırakmaz, hem personel hem de hastalar için güvenlidir.

TİCARİ VE PROFESYONEL ÇAMAŞIRHANELER

Yüksek OH & O₃ konsantrasyonlu su, hızlı ve verimli bir şekilde dezenfekte edebilen doğal bir oksitleyicidir. Ağırlama, sağlık ve çamaşırhanelerde çamaşır yıkamak için OH & O₃ su arıtmasının kullanılması, kirli giysiler ve çamaşırlarda bulunan bulaşıcı mikroorganizmaların yayılma riskini dezenfekte eder ve azaltır. Kumaşı sterilize etmek için ozonun kullanılması, temizlik malzemelerinde patojenlerin hayatta kalma oranını düşürür. Ayrıca tehlikeli mikroorganizmaları öldürür ve çamaşır makinelerinde küf oluşumunun giderilmesine yardımcı olur.

_ÜRÜNLER_

Profesyonel OH & O₃ Uygulamaları

_S & C_

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, musluk suyu nötr su olduğu sürece, WDS kaynak suyunun pH’ını değiştirmez, BioSure nötr OH & O₃ su üretir ve sanitasyondan sonra oksijene ve suya indirgenir. Bu nedenle klorlu dezenfektan gibi kalmaz ve yiyeceklerin tadını etkilemez.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su oldukça oksidatiftir, kabaca 1ppm ozonlu su, 50ppm klor bazlı dezenfektanlarla aynı oksitleyici güce sahiptir. Uygulamanız için OH & O₃ su konsantrasyonunuz belirlenir. Lütfen ihtiyacınızı belirlemek için bir BioSure temsilcisi veya BioSure sertifikalı bir teknisyen ile görüşün.
Evet, BioSure ürünleri girdi olarak hava kullanmaz ve bu nedenle NOx dahil olmak üzere zararlı atık yan ürünleri içermez. BioSure, sudan OH & O₃ su üreten patentli elektrolitik teknoloji kullanır.
BioSure ürünleri, doğrudan sudan sorunsuz bir şekilde OH & O₃ su oluşturmak için hem doğrudan hem de PEM üretimi yoluyla elektrolitik kullanır. OH & O₃ suda bulunur. Evet, BioSure ürünleri uluslararası atık gaz standartlarına uygundur ve havalandırılan alanlarda kullanımı
güvenlidir.
BioSure ve BES ürünleri, OH & O₃ oluşturmak için girdi olarak su kullanan patentli elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) üretimi kullanır. Bu sayede BioSure ve BES ürünlerinin hava kalitesini izlemesine gerek kalmaz.

_SON HABERLER_

Öne Çıkan Vaka Çalışmaları

Profesyonel OH & O₃ Uygulamaları

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL
Go to Top