Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suyu Okullarınızı Bakteri ve Virüslerden Nasıl Koruyabilir?

COVID-19 salgını birçok okulun kapanmasına neden oldu ve ebeveynler çocuklarını yeniden açılan okullara göndermek konusunda endişeliler. CDC, virüsün yayılmasını en aza indirmeye yardımcı olacak yönergeler açıkladı, ancak birçok ebeveyn, öğrenciler aşılanana
kadar çocuklarını okula göndermekten rahatsızlık duydular. Bunun yanında öğrencilerin evden online ders çalışmaktan ve arkadaşlarıyla vakit geçirememekten giderek daha fazla psikolojileri bozulmaya başladı. Ama tehlike gerçektir. Örnek olarak bir bölgeyi ele alalım: 27 Ekim 2020 itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Karolina eyaletindeki Aiken İlçesindeki okullardaki vakalar 2.000’e ulaştı. Bu sayı ürkütücü olsa da eğitim kurumları durumu kontrol altına almak için ellerinden geleni yapıyorlar. İlçe, devlet ve özel okullar, Aiken İlçesi genelinde okullar yeniden açıldığında yaklaşık 27 COVID-19 vakası bildirdi. Okul yetkilileri her ne kadar durumu kontrol altına alabilmek için ellerinden geleni yapsalar da doğru temizlik ve hijyen yöntemleri olmadan, bu görünmez düşmanla savaşmak neredeyse imkansız olabilir.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su  COVID-19’u Nötralize Ediyor

COVID-19’a karşı savaş devam ederken, OH & O₃ suyu virüsle savaşmak için kullanılabileceğini gösteren yeni araştırmalar ortaya çıktı ve bu çevre dostu dezenfeksiyon maddesini virüse karşı güçlü ve yeni bir silah haline getirdi. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. OH & O₃ kullanarak sanitizasyon, tehlikeli kimyasal dezenfektanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve geleneksel kimyasal sanitizasyon ürünlerine çevre dostu bir alternatiftir. OH & O₃, klordan 3000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. Sanitasyon işleminden sonra OH & O₃ , herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su şu anda en güçlü sulu dezenfektan şeklidir. OH & O₃ ve su karışımıdır. Küflere, bakterilere ve hatta virüslere karşı etkilidir. OH & O₃ su, insanlar için güvenli olan bir elektrolitik EOG jeneratörü tarafından suya düşük elektrik voltajı verildiğinde oluşur. OH & O₃ su molekülleri parçalar, moleküllerin yok edilmesi ve inşa edilmesi süreci OH & O₃ suyu oluşturur. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, virüslerin zarına nüfuz eder ve onları hücresel düzeyde içeriden yok eder. Son araştırmalar, OH & O₃ suyun COVID-19 virüsünün lipidlerine ve proteinlerine saldırdığını gösteriyor. Bu, OH & O₃ suyu virüs konakçısını nötralize ettiği için COVID-19’a karşı dayanıklı kılar.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Okullarda Nasıl Kullanılabilir?

OH & O₃ su, okulları daha uzun süre sterilize etmek için etkili bir çözümdür. Bu uygulama için ilgili üç BioSure ürünü vardır.

  • BioSure Su Dezenfeksiyon Sistemini (WDS) öğrencilerin ellerini yıkadıkları okul su hatlarına takılır. Kurulumdan sonra Biosure WDS, yüzeyleri ve elleri viral tehditlere karşı sterilize etmek için otomatik olarak OH & O₃ su üretebilir.
  • OH & O₃ Püskürtme Şişesi (OSB), normal suyu OH & O₃ suya dönüştürür ve yüzeylere püskürtülerek patojenlerin yüzde 99,9’unu anında öldürür.
  • Hava ve Yüzey Dezenfektan Sistemi (SSS), havadaki bakteri ve virüslere yapışan soğuk buharı OH & O₃ serbest bırakarak bir odadaki havayı dezenfekte etmek için kullanılabilir. Buğulanan OH & O₃ , öğrenciler sınıfa veya okul binasına girerken kıyafetleri de dezenfekte eder.
OSB PRO

Tuvaletlerde Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Arıtma Tesisatı

Herkesin tuvaleti ziyaret ettikten sonra uygun şekilde el yıkama uyguladığını düşünmek güzel olsa da, gerçek şu ki birçok insan sabun kullanmayı veya dezenfektan kullanmayı unutuyor. Bir virüs taşıyıcısı ellerini uygun şekilde dezenfekte etmeyi unutur ve ardından tuvalet kapı koluna veya diğer yüzeylere dokunursa COVID-19 veya diğer virüsler hızla yayılabilir. BioSure OH & O₃ Su Dezenfeksiyon Sistemi, okulların çocuklar için güvenli tutulmasında önemli bir rol oynar. Musluk suyu OH & O₃ olacağından ve bu nedenle eller uygun şekilde sterilize edileceğinden, bir EOG jeneratörünün su hatlarına bağlanması sanitasyon ihtiyacını ortadan kaldırabilir. OH & O₃ su kokusuz olduğundan, tuvalet kullanıcıları bu güçlü sanitasyon sisteminin farkında bile olmazlar.

Okul Mobilyalarının Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su ile Temizlenmesi

CDC yönergelerine göre, okul içleri okul saatlerinden önce ve sonra uygun şekilde dezenfekte edilmelidir. Kimyasal sanitize edici maddeler depolama alanını kapladığından, pahalı temizlik ekipleri gerektirdiğinden ve insan hatasına meyilli olduğundan bu durum
zorlaşıyor. Ayrıca, alkol bazlı dezenfektan kullanımı havada keskin ve hoş olmayan bir koku bırakır ve bu da öğrenciler için zararlı olabilir.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, kimyasal kalıntı bırakmadığı için hem uygulayanlar hem de öğrenciler için daha güvenli sulu bir dezenfektandır. Yüzeylerde kalıntı ve ortamda keskin bir koku bırakmaz. Aslında OH & O₃ su, başka hastalıklara neden olabilecek yüzeyleri dezenfekte eder, kokuyu giderir.

Koridorlarda OH Hydroxyl Radical & O₃ Su Spreyleri

Bu salgının ikinci dalgasına karşı koridorları ve tuvaletleri kapatmak yeterli değil. Başlangıçta, sanitasyon ve hijyen için okulların belirli bölgelerinde el dezenfektanları kullanıldı. Ancak bu sert kimyasal dezenfektanlar, bir çocuğun hassas cildi için kötü
sonuçlar verebilir. Yeni dalganın yüksek yayılma hızı ile çocuklara zarar vermeyen yaratıcı çözümler gerekmektedir. Okul personeli, girişte her öğrencinin ellerini spreylemek için BioSure'un OH & O₃ sprey şişesini (OSB) kullanarak, herhangi bir kimyasal madde püskürtmeden ve hassas cilde zarar vermeden potansiyel viral teması anında ortadan kaldırabilir.

Çocuklarımıza 3 Adımlı Bir Yaklaşımla Güvenli Bir Öğrenme Ortamı Sağlamak

OH & O₃ su, çocukları okulda virüslerden korumak için en iyi çözümdür. Okul girişlerine, banyolara, mutfaklara ve diğer su hatlarına elektrolitik EOG jeneratörleri kurulabilir. OH & O₃ sprey şişeleri, sabah okul girişlerinde ve teneffüslerde el yıkama rutininin bir parçası olarak uygulanabilir. Daha sonra, havadaki bakteri ve virüslere yapışan buğulu OH & O₃ serbest bırakılarak bir odadaki havayı dezenfekte etmek için Hava ve Yüzey dezenfektan sistemi (SSS) kullanılabilir. Buğulanan OH & O₃ , öğrenciler girerken kıyafetleri de
dezenfekte eder.

SSS+

Özetle;

Bu Hava ve Yüzey Temizliği kombinasyonlarıyla, okul personeli virüsü potansiyel olarak etkisiz hale getirir, öğrencilerin okulda sağlıklı bir ortama geri dönmesine ve velilere gönül rahatlığı verir. Böylece sürekli tekrarlayan COVID-19'a karşı çevirebilir ve çocuklarımıza bir zamanlar sahip oldukları aynı güvenli okul ortamlarını verebiliriz. Yeni araştırmalar, ozonlu suyun COVID-19 ile mücadeledeki etkinliğini vurgulamaya devam ederken, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) bizim en iyi savunmamız ve bu virüse karşı saldırımız olur.