Arka Fon

Dr. Chuang, Avustralya’da diş eti hastalıkları uzmanıdır. Diş fırçalarken diş eti kanaması yaşayan ağrılı diş eti rahatsızlıkları olan hastaları tedavi eder. Diş eti hastalığının bu erken aşaması diş eti iltihabı olarak bilinir ve tedavi edilmezse dişleri yerinde tutan dokuları etkileyen periodontitis adı verilen bir durum gelişebilir.

Problem

Dr. Chuang, hastalar dişlerini fırçalarken veya diş ipi kullanırken tedaviler arasında diş eti kanamasını en aza indirerek üstün bakım sunmak istiyordu. Hastanın diş eti hastalığı tedavisi öncesinde, sırasında ve sonrasında geldiği koşulları azaltmanın bir yolunu arıyordu.

Çözüm

Dr. Chuang, BioSure tarafından Tumbler’ı sabah ve gündüz durulama sırasında iki ay boyunca kendi üzerinde test etti. Bardaktaki OH Hydroxyl Radical & O₃: suyun diş ipi kullandıktan sonra diş eti kanamasını en aza indirdiğini buldu. Dişeti hastalığı olan hastalara tedaviler arasında kullanmaları için üniteyi reçete etti. Hastalara bardakla durulamayı reçete ettikten sonra, diş etlerinin sağlığını inceleyebildi, diş eti kanamasının azaldığını ve hastaların bardak olmadan da iyileşemeyeceklerini keşfetti. OH Hydroxyl Radical & O₃: bardağı, diş ipi kullandıktan sonra kan miktarını etkili bir şekilde azalttı. Daha önce, diş eti hastalığı olan hastaları enfekte ettiği bilinen bakterileri kontrol etmek için antibiyotik gibi ilaçlar yazacaktı. Ancak günde iki kez tamburla durulama bu tür komplikasyonları önlemek için yeterliydi ve durulamanın ilk haftasından sonra diş eti hastalığı tedavilerinin faydalarını uzatabildi.
Dr. Chuang, hastalarının yararına OH Hydroxyl Radical & O₃: su çözümleri uyguladığına göre, diş ünitesi su hatlarını OH Hydroxyl Radical & O₃: suyla etkileme eğiliminde olan biyofilm oluşumunu ortadan kaldırmak için BioSure’un Filtrasyon Sonrası Dezenfeksiyon Sistemini (PFDS) uygulamak istiyor.