PlayPlay
previous arrow
next arrow

EOG Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), aynı zamanda doğal bir dezenfektan olan bir oksijen şeklidir. Mikroorganizmaların yüzey tabakasına doğrudan saldıran ve hücre duvarlarını yok eden oldukça reaktif bir oksidandır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suya infüzyon uygulayarak yapılan arıtma işlemidir. Suya Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) eklendiğinde, bileşimini değiştirmeden herhangi bir koku veya tat eklemeden kirleticileri hızla yok eder.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) ile arıtılan su, çeşitli uygulamalarda ve endüstrilerde dezenfektan olarak kullanılır. Ayrıca ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanmış bir dezenfektan olarak listelenmiştir ve dünya çapında yüzyıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır.
Ayrıca Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, Hazard Analysis Critical Control Point (HACCP) (Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları) tarafından güvenli bir sanitasyon çözümü olarak kabul edilmiş ve 2001 yılında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından gıda ile temas için onaylanmıştır. İngiltere’nin önde gelen gıda laboratuvarı Campden BRI, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) performansının kimyasal sanitasyon yöntemleri kadar etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Faydaları ve Uygulamaları

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) yöntemi, suyu kirleten bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmaları yok etmede oldukça etkilidir. Aşındırıcı değildir ve sanitizasyon işleminden sonra oksijen moleküllerine dönüşür. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), klor veya diğer kimyasal temizleyicilerin yaptığı gibi hoş olmayan tat, koku, kalıntı ozon veya başka bileşikler oluşturmaz.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su , hastaneler, anaokulları, okullar, huzurevleri, diş klinikleri, çamaşırhaneler, oteller, üniversiteler, havuzlar, devlet daireleri, kurumlar, benzin istasyonları, konutlar, siteler, ortak yaşam alanları vb. çeşitli endüstrilerde geleneksel kimyasal temizleyicilere alternatif olarak kullanılmaktadır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su , klordan 3.000 kat daha hızlı etki eder ve 50 kat daha güçlüdür. Bu da onu diğer dezenfektanlara karşı eşsiz bir seçim haline getirir.
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), su arıtma işleminden sonra herhangi bir zararlı etken oluşturmadan oksijen moleküllerine dönüşür. Yaşadığımız çevre ve kullanıcılar için zararlı kimyasal oluşturmadan, güvenli bir sterilizasyon sağlar. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, gıda güvenliği, ticari çamaşırhane, sağlık, su arıtma endüstrileri gibi yüksek hijyenik güvenlik ve sanitasyon standartları gerektiren endüstriler için en uygun yöntemdir.
ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanmış bir dezenfektan olarak listeye alınmış ve dünya genelinde tercih edilmektedir. Birçok ileri teknoloji sahibi ülkede su arıtma tesisi ve çoğunlukla içecek şişeleme tesislerinde sterilizasyon için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) kullanılmaktadır.

Elektrolitik Nasıl Yapılır?

EOG, oksijen moleküllerini oksijen atomlarına parçalamak için sudan bir elektrik akımı geçirilerek oluşturulur. Serbest oksijen atomları daha sonra oksijen molekülleri ile birleşir. Bu oluşum farklı uygulamalar için yararlıdır ve birçok makineni temizlenmesini sağlayan güçlü bir sanitize edici sistemdir. Elde edilen bu yöntem çok basit, verimli ve etkilidir. EOG,  temiz, mikropsuz su oluşturmak ve su sistemlerini sterilize etmek için en etkili yöntemdir.

Loading...

BioSure Profesyonel Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Teknolojisi

Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) üretiminde su, elektrokimyasal reaksiyonlarla dönüştürülür. Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) uygulamalarıyla ilişkili su kalitelerine dayalı olarak sudan Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) üretmek için iki temel teknolojiyi kullanan sistemler aracılığıyla elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) jeneratörleri (EOG’ler) ile yapılabilir.

Doğrudan Elektroliz

İlk temel teknolojiye doğrudan (veya hat içi) elektroliz denir. Musluk suyundan Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) üretebilir ve genellikle kafelerde, barlarda ve restoranlarda içecek yapma ekipmanlarının sterilize edilmesi gibi ticari uygulamalarda kullanılır. Tüm kullanıcılar için basit ve kolaydır.

Proton Değişim Zarı

İkinci temel teknoloji ise elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) teknolojisine proton değişim membranı (PEM) adı verilir. Sağlık, gıda işleme ve diş hekimliği gibi yüksek saflıkta sterilize su gerektiren uygulamalar için Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su en uygun sanitasyon şeklidir.
Bir EOG aracılığıyla üretilen Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, içecek dağıtıcılarını, mutfak yüzeylerini, diş ekipmanlarını ve zamanla bakteri üretmeye meyilli diğer ortamları dezenfekte eder. Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) jeneratörlerinin kurulumu, suyu sterilize etmenin etkili bir yoludur. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), arıtılan sudan üretilir. Kimyasalların kullanımına veya ek arıtma adımlarına ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle içeriğinde kirletici madde barındırmaz.

Diğer O₃ Teknolojisi Türleri

Ultra Violet (UV Metodu)

Ultra Violet (UV Metodu) UV lambası kullanan bir elektromanyetik radyasyon şeklidir.
Ultraviyole ışık nedir: Morötesi ya da ultraviyole (kısaca UV) ışınım, dalga boyu 100 ile 400 nm arasındaki ışına denir. UV ışık, görünür ışıktan daha kısadır. Ancak X ışınlarından daha uzun olan 10 ile 400 nm arasında bir dalga boyuna sahip bir elektromanyetik radyasyon türüdür.

Bu NOx yan ürünü, havadaki nem ile birleşip asidik hale gelerek yüzeylere, cildinize zarar veren bir gaza neden olur. EOG suyunun faydaları açıktır. EOG, kirleticileri sudan aktif olarak uzaklaştıran, içme, yemek, pişirme ve temizlik için uygun hale getiren dünyanın en güçlü oksitleyicisidir.  Çok yönlüdür; hastane, bakımevleri vb. ortamlarda, gıda temizliği, profesyonel çamaşırhane hizmetleri ve su hatları için dezenfektan olarak kullanılır. 

Korona Deşarjı (CD yöntemi)

Rakiplerimizin %80’inden fazlası suyu sterilize etmek için hava bazlı ozon yöntemi kullanıyor. Hava bazlı ozon su jeneratörleri, ozon üretmek için korona deşarjı kullanır, ancak ozon işlemini gerçekleştirmek için gereken yüksek voltaj nedeniyle oldukça tehlikelidir. Korona deşarjı, bilinen bir kanserojen olan NOx gibi toksik, aşındırıcı emisyonlar saldığı için insanlara ve çevreye zararlıdır. Bu NOx yan ürünü, havadaki nem ile birleşip asidik hale gelerek, yüzeylere, cildinize zarar veren bir gaza neden olur.

Elektrolitik EOG Suyun Faydaları

EOG suyunun faydaları açıktır. EOG, kirleticileri sudan aktif olarak uzaklaştıran, içme, yemek pişirme ve temizlik için uygun hale getiren dünyanın en güçlü oksitleyicisidir. Çok yönlüdür; Hastane, bakım evleri vb. gibi ortamlarda, profesyonel çamaşırhane hizmetleri ve su hatları için dezenfektan olarak  kullanılır.

Kullanıma Uygun

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su kokusuzdur ve herhangi bir zararlı gaz yaymaz, bu da kullanıcıların güçlü kokulardan, zararlı kimyasal içeren yan ürünleri soluyarak oluşabilecek hastalıklardan korur.Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, temizleme sırasında dakikalar içinde oksijene geri döner, bu da astım hastalarının kullanımı için güvenli olduğu anlamına gelir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyu dezenfektan olarak kullanmak, toksik olmadığı ve diğer kimyasal temizleyicilerden 100 kata kadar daha güvenlidir.

Etkili Dezenfektan Özellikleri

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyun dezenfektan özellikleri genellikle ağartıcı ile karşılaştırılır. Bununla birlikte, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyun bir yararı, diğer zararlı kimyasal kalıntılar ve hoş olmayan kokular bırakmamasıdır. Aslında, havadaki kokuları gidermek için bir Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su sistemi kullanılır. Sağlam oksidasyon özellikleri sayesinde, mikropları, bakterileri ve virüsleri hızla yok eder.

Uygun Maliyetli

Elektrolitik Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) üretimi, UV radyasyonu veya hava bazlı ozon jeneratörleri gibi diğer sanitasyon yöntemlerinden daha uygun maliyetlidir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) suyu dezenfektan olarak kullanmak, çamaşır suyu, çeşitli kimyasallar, paspaslar gibi temizlik ekipman ve malzemeleri için yinelenen masrafları ortadan kaldırır. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su , herhangi bir özel donanım veya ekipman gerektirmediği için geleneksel kimyasal ürünlere göre uygun maliyetli bir alternatiftir.

Çevre Dostu

Günümüzde havayı, suyu veya toprağı kirletmeyen çevre dostu temizlik yaklaşımlarına giderek daha fazla odaklanılmaktadır. EOG su jeneratörleri oksidasyon işlemi sırasında çevreye NOx gibi toksik ve kimyasal yan ürünler salmaz. Ayrıca, EOG sistemi reaksiyona girdikten sonra zararsız formuna geri döner ve çevreye zarar vermez.

İhtiyaçlarınıza uygun ürünü bulmanıza yardımcı olalım!

BİLGİ AL