Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su: Okul Öncesi ve Erken Çocukluk Merkezlerini Bakteri ve Virüslerden Korur

Ebeveynler, çocuklarını bakteri ve virüslerden korunacağını bilerek okula gönderebilmelidir. Bununla birlikte, anaokulları ve kreşlerin güçlü kimyasallarla temizlenmesi ve sterilize edilmesi, özellikle bu sert kimyasalların geriye çocukların her gün maruz
kalabilecekleri kalıntılar bıraktığında, tüm ebeveynler için endişe vericidir. COVID-19 virüsü ebeveynlerin endişelerini arttırmaktadır. COVID-19 pandemisi sonrasında bazı bölgelerde okullar yeniden açılmaya başladığında, okullarını dezenfekte etmek ve çocukları enfeksiyondan korumak için daha sağlam yöntemler uygulanmaya başlandı. Ancak bazıları, doğanın virüslere ve bakterilere karşı en iyi silahlarından birinin ozonlu su olduğunu bilmiyordu. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃), doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. OH & O₃ kullanılarak yapılan sanitizasyon, tehlikeli kimyasal dezenfektanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve geleneksel sanitasyon ürünlerine çevre dostu bir alternatif
sunar. OH & O₃ , klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. Sanitasyon işleminden sonra ozon, herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, muazzam oksidasyon ve bakteri öldürme özelliğine sahiptir. OH & O₃ suyun dezenfektan olarak kullanılmasının güvenliği ve etkinliği konusunda hala bazı yanlış anlamalar bulunmakta. OH & O₃ yan etkileri konusunda endişeler olabilir. Bu yazıda, OH & O₃ hakkındaki yaygın yanlış kanıları ve bu suyun anaokulu ile kreşleri nasıl güvende tutabileceğini paylaşacağız.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Nasıl Oluşur?

Oksijen, düşük voltajlı bir akımla işlendiğinde molekülleri parçalanır ve sonra yeniden birleşir. Bu işlem, (O₃) olarak bilinen aktif oksijen yani Ozonu oluşturur. (O₃) atmosferde yaygın olarak bulunur. Biosure elektrolitik patentli ürün EOG jeneratörü kullanılarak su ile yapıldığında, yeni Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su güçlü bir dezenfeksiyon maddesi haline gelir.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) ile Erken Çocukluk Merkezinizi (Kreş) Virüslerden ve Bakterilerden Koruyun

Covid-19 pandemisi sırasında virüs barındırmayan temiz çevreyi korumak her zamankinden daha önemli hale geldi. Ancak ebeveynler, okulların benimsediği dezenfeksiyon yöntemleri konusunda endişeli ve çocuklarının güvende olup olmayacağını merak etmekteydi. İşte
virüsleri ve bakterileri uzak tutmanın ve eğitim merkezlerinin yeniden ayağa kalkmasına yardımcı olabilecek bazı güvenli yolları.

Musluklara Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su jeneratörleri kurun

WDS Ticari Hijyen Uygulamaları için Su Dezenfeksiyon Sistemi

Her saat başı dezenfektan kullanmak ve dezenfektan püskürtmek lise öğrencileri için kolaydır, ancak anaokulu ve okul öncesi öğrencilerini nasıl güvende tutarsınız? Çocuklar dağınık ve dikkatsiz olabilir, bu nedenle çocukların ellerini musluk suyu yerine Hydroxyl
Radical (OH) & Ozon (O₃) sanitize edici suyla yıkamasını sağlamak için okulların su tesisatlarına OH & O₃ su sistemleri kurmalarını öneririz. BioSure'un Su Dezenfeksiyon Sistemi (WDS) musluğa kurulumu ile OH & O₃ su üretebilirsiniz. Bu, öğrencilerin ellerini iyice yıkadıktan sonra OH & O₃ suyla durulamalarına olanak tanır – viral tehditleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için çok önemli bir son adımdır.

Kimyasallardan Arındırılmış Bir Ortamın Korunması

Geleneksel endüstriyel kimyasallar, okullar gibi geniş kamusal alanlarda bakteri ve virüsleri öldürmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak bu kimyasallar, sert kokularına ve kimyasal kalıntılarına karşı hassas olan çocuklar için zararlı olabilir. Kimyasal dezenfektanlar, keskin bir kokusu olan ve bazılarının nefes almasını zorlaştıran zararlı gazlar salmaktadır. Ayrıca bu kimyasallar zamanla astım gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, kokusuz ve renksiz olduğu için erken çocukluk merkezleri yani kreşler için daha iyi bir alternatiftir ve okullarda kullanım için en güvenli seçimdir. Ek olarak, OH & O₃ su, toksik elementleri giderebilen yüksek oksidasyon özelliklerine sahiptir.

Çevre Dostu Bir Dezenfekte Çözümü Kullanın

Eğitim kurumlarının, güvenli bir öğrenme ortamı sağlama sorumluluğu vardır. Kimyasal ürünlerin kullanılması çevreye zarar veren kimyasal kalıntılar bırakabilir. Kimyasal bazlı temizlik ürünlerinin en büyük dezavantajlarından biri, temizlik için kullanıldıktan sonra doğal su yollarına gitmeleridir. Araştırmalar, ortalama bir kullanıcının her yıl doğal çevremize zarar veren temizlik için yaklaşık 4.000TL ila 6.000TL harcayarak zehirli kimyasal kullandığını gösteriyor. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, ağartıcıdan 3.000 kat daha güçlü olarak kabul edilirken, insanlar için güvenli ve atıldığında çevreye zarar vermeyen çevre dostu bir dezenfeksiyon solüsyonudur. OH & O₃ su hızla temiz, saf suya döndüğü için çevreye hiçbir şekilde zarar vermez.

Oyun Alanı Yüzeylerini Dezenfekte Edin

Genel Yüzey Temizliği için OH Hydroxyl Radical & O₃ Sprey Şişesi Pro

Çocuklar zamanlarının büyük bir bölümünü sınıf dışında oyun alanında geçirirler. Ancak oyun alanı, açıkta olduğu için virüsler ve bakteriler için kırmızı bir bölgedir. Oyun alanı yüzeylerine çocuklar için uzun süre kalıcı güvenlik sağlayan yüksek konsantrasyonlu
Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su püskürtmek için BioSure OSB OH & O₃ sprey şişesi kullanın. Oyun ekipmanlarına teneffüsten önce OH & O₃ su püskürterek, kaydırak,salıncak ve diğer oyun ekipmanlarının yüzeyleri ile temasından kaynaklanan ölümcül hastalıklara yakalanma olasılığını en aza indirebilirsiniz. İkinci bir savunma katmanı olarak, Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su musluklarının takılması, oyun alanından viral enfeksiyon risklerini en aza indirir. Bu sayede çocuklar oyun alanına gitmeden önce ve sonra dezenfekte edici OH & O₃ su kullanarak ellerini yıkayabilirler.

Anaokulları ve Erken Çocukluk Merkezleri İçin Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Kullanmanın Faydaları

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, on yıldan fazla bir süredir ticari temizlikte ve belediye su kaynaklarını dezenfekte etmek için kullanılmaktadır. İşletmeler ve ev sahipleri, kimyasal dezenfeksiyon maddelerinin kullanılmasına kıyasla daha etkili ve sağlıklı yöntem bulmuşlardır. İşte erken anaokulları ve erken çocukluk merkezleri için  OH & O₃ jeneratörleri kullanmanın bazı faydaları:

Uzay & Hava Temizleyici SSS+

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Çocuklar İçin Güvenlidir

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su yüz yıldır kullanılmasına rağmen, nispeten yakınzamanda bir ana sanitize edici ajan olarak ortaya çıktı. Dezenfeksiyon için OH & O₃ su kullanmak tamamen güvenlidir. Oksitleyici özellikleri, klorun bile ortadan kaldıramadığı su bazlı patojenleri öldürür. BES'in Hava ve Yüzey Dezenfektan Sisteminden (SSS) gelen Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su veya soğuk buharını keskin kokular ve kalıntılar bırakan kimyasal dezenfektanlar yerine kullanmak çocukları için daha güvenlidir. OH & O₃ su, son derece reaktif olan ancak birkaç dakika içinde temiz, saf suya geri dönen ve kimyasal kalıntılar bırakmadan oksijen moleküllerini aktive etmiştir. Görüldüğünde hazırlanabilir, bu nedenle büyük kimyasal dezenfektan varillerinde olduğu gibi onu taşımaya ve saklamaya gerek yoktur.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Suda Koku Yoktur

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su kokusuzdur ve yüzeylerle temas ettikten sonra da koku bırakmaz. Klor gibi kimyasal dezenfektanlar, kullanıldıktan sonra saatlerce gözleri ve burun yollarını tahriş edebilecek güçlü kokulara sahiptir. Bazı küçük öğrenciler bu kimyasallara karşı özellikle hassastırlar ayrıca kimyasallardan kaynaklanan alerji ve tahrişlerle savaşmak için yeterince güçlü bir bağışıklık sistemine sahip değillerdir.

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) Su Tasarruf Sağlar.

%75 alkolden yapılan sprey el dezenfektanlarının yaygın kullanımıyla, anaokulları ile çocuk bakım merkezleri, potansiyel olarak yüzlerce veya binlerce öğrenci ve personel için bu kimyasal dezenfektanları yeterli miktarda stoklamak maliyetleri artırıyor. Bir su hattına bağlanan elektrolitik EOG jeneratörü ile öğrenciler musluğu kolayca açabilir ve sonsuz bir el dezenfektanı kaynağına sahip olabilirler. Bu yöntem ile, öğrencilerini virüs ve bakterilerden korumak için önlemler alan okullar için uzun vadede maliyetleri önemli ölçüde azaltır.

Bitiş Notu

COVID-19 enfeksiyonları dünya çapında arttıkça, eğitimciler kendilerini ve başkalarını, özellikle de çocuklarımızı enfeksiyondan korumak için üzerlerine düşeni yapmak zorundadırlar. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, hem küçük çocuklar için güvenli hem de çevre için daha iyi bir çözümdür. Ayrıca, güçlü kimyasal temizlik maddeleriyle karşılaştırıldığında daha ekonomik ve son derece etkilidir. Çocuklarımıza bu belirsiz zamanlarda sağlıklı kalmaları için en iyi şansı verelim. Çocuk bakım merkezlerine ozonlu su sistemleri kurmak, öğrenme ortamlarını güvenli tutmanın akıllı ve kolay bir yoludur.