Çevre dostu veya “yeşil” bir temizlik işi, yalnızca hem çevre hem de insanlar için güvenli olan temizlik ürünlerini kullanan profesyonel bir temizlik hizmetidir. COVID-19 pandemisinin ortasında, %75 alkol ve klor gibi kimyasal dezenfektanların artması ve sürekli kullanımı konusunda endişeler var. İnsanlar virüssüz kalmanın daha güvenli ve daha etkili yollarını arıyor – bu nedenle yeşil temizlik işletmeleri Kuzey Amerika’da hızlı bir büyüme görüyor.
Yeşil bir temizlik şirketi kurmak, çevre dostu temizlik ürünlerinin kullanımıyla ilgili değerlerinizi paylaşan bir ekibin işe alınmasını gerektirir. İşletmeniz kurulduktan sonra telefon, çevrimiçi veya bir mağaza aracılığıyla sipariş almaya başlayabilirsiniz. Bu sektördeki rekabet artıyor, ancak yeşil temizlik hizmetleri pazarının büyümeye devam etmesi ve 2024 yılı sonuna kadar 28 milyar ABD Doları değerinde olması bekleniyor.
Yeşil temizlik işinizi rekabetten nasıl farklılaştırabilirsiniz? Bu yazıda, hızla büyüyen bu sektörde daha büyük bir pazar payı elde etmenize yardımcı olabilecek yeşil temizlik işiniz için ozon sanitasyon yöntemlerini kullanmanın faydalarını açıklayacağız.

OH Hidroksil Radikal & O₃: Diğer Dezenfektanlardan Farklı Kılan Nedir?

OH Hidroksil Radikal & O₃: , doğal bir dezenfektan görevi gören güçlü bir oksitleyicidir. OH Hidroksil Radikal & O₃: kullanarak sanitizasyon, tehlikeli kimyasal dezenfektanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve geleneksel sanitasyon ürünlerine çevre dostu bir alternatiftir. OH Hidroksil Radikal & O₃: , klordan 3.000 kat daha hızlı hareket eder ve 50 kat daha etkilidir. Sanitasyon işleminden sonra ozon, herhangi bir zararlı yan ürün yaymadan oksijen moleküllerine dönüşür.
Diğer kimyasal dezenfektan maddeler yerine OH Hidroksil Radikal & O₃: su kullanmak, temizlik işinizi farklı kılmanın açık bir yoludur. OH Hidroksil Radikal & O₃: kimyasal sembolü O3’tür, yani bu gaz, üç aktif molekülü olan bir oksijen şeklidir. OH Hidroksil Radikal & O₃: daki ekstra molekül, ona güçlü ve çevre dostu dezenfeksiyon özellikleri vererek, ozonu ‘yeşil’ olduğunu iddia eden herhangi bir temizlik işletmesi için vazgeçilmez bir araç haline getirir.
OH Hidroksil Radikal & O₃: suyun, klorun bile öldüremediği patojenleri ve diğer bakteri türlerini öldürdüğü kanıtlanmıştır. Ayrıca OH Hidroksil Radikal & O₃: su herhangi bir kimyasal kalıntı bırakmaz, bu da onu insanlar ve çevre için güvenli kılar. EOG yoluyla suyla karıştırılan OH Hidroksil Radikal & O₃: , yerde, havada ve yüzeylerde COVID-19 bakterilerini öldürür. Ozonun zararlı bakteri ve virüsleri ortadan kaldıran bir dezenfeksiyon maddesi olarak kullanımını ve özelliklerini destekleyen çok sayıda araştırma vardır.
OH Hidroksil Radikal & O₃: suyun, COVID-19’un virüs taşıyıcısının yanı sıra havada ve yüzeylerde kalan diğer virüsleri ortadan kaldırdığı bulunmuştur . Bu çalışmalar, OH Hidroksil Radikal & O₃: suyun her yerde yeşil temizlik şirketleri tarafından kullanılması için açık ve acil bir durum ortaya koymaktadır.

OH Hidroksil Radikal & O₃:ile Yeşil Temizlik Şirketi Kurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hoş olmayan kokular, yeşil temizlik şirketlerinin müşterilerinin karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Bu kötü kokulara genellikle yüzeylere yapışan bakteriler neden olur. Yüzeylere OH Hidroksil Radikal & O₃: su uygulamak, bu istenmeyen kokulara neden olan bakterileri öldürebilir.
Birçok geleneksel temizlik işletmesi, dezenfektan olarak OH Hidroksil Radikal & O₃: suyun potansiyelinden habersizdir. Bu bilgi eksikliği, zamanla insanlar üzerinde zararlı etkileri olan genel kimyasal temizlik ürünlerini kullandıkları anlamına geliyor. Bu kimyasalların astıma neden olduğu bilinmektedir ve bazı kanser türlerine katkıda bulunabilir. OH Hidroksil Radikal & O₃: su, kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırır. Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Ozon başka şekillerde de kullanılabilir:

  • OH Hidroksil Radikal & O₃:su, diğer temizlik maddelerinin başarısız olduğu yüzeylerden tütün ve duman kokusunu etkili bir şekilde giderir.
  • OH Hidroksil Radikal & O₃:su oluşturan elektrolitik EOG jeneratörleri, kokuları sadece maskelemekle kalmaz, onları kaynağında da ortadan kaldırır.
  • OH Hidroksil Radikal & O₃:su dakikalar içinde sonuçları gösterir ve COVID-19 dahil virüsleri temizleyerek yüzeyleri dezenfekte eder.

OH Hidroksil Radikal & O₃: Su Halı Temizlemede Kullanılabilir

Halı yıkama, temizlik firmalarının temel görevlerinden biridir, ancak zor olabilir. Birçok temizlik şirketi, leke veya koku kalmamasını sağlamak için kilim ve halıları temizlemek ve dezenfekte etmek için sert kimyasallara güvenir. Ancak çoğu zaman halılar, leke bırakabilecek ve hatta halının yumuşak dokusunu bozabilecek kimyasal temizlik maddeleriyle temizlenir. Keskin kokular, kimyasal temizlemeden sonra müşterinin evinde saatlerce hatta günlerce kalabilir.OH Hidroksil Radikal & O₃: su, bu hassas dokulara ve yüzeylere zarar vermeyen reaktif ve oksitleyici özellikleri sayesinde üstün bir alternatiftir. Kullanımdan sonra, OH Hidroksil Radikal & O₃: su hızla oksijene dönüşür ve sonra buharlaşır. OH Hidroksil Radikal & O₃: su, yeşil temizlik işinize rekabet avantajı sağlar ve şirketinizi yeşil temizlik hizmeti sağlayıcıları sıralamasında yukarı itebilir.

Doğru Ekipmanı Bulma

Gerçek yeşil temizlik, uygun temizlik ekipmanı gerektirir. İş modeliniz OH Hidroksil Radikal & O₃: temizleme işlemleri etrafında dönüyorsa, birinci sınıf elektrolitik EOG jeneratörlerine ihtiyacınız olacaktır .
BES Group/BioSure’dan Elektrolitik EOG Jeneratörleri
Bir elektrolitik EOG jeneratörü, suya düşük voltajlı bir elektrik akımı vererek OH Hidroksil Radikal & O₃: su üretir. OH Hidroksil Radikal & O₃: su ile yapıldığı için tek ihtiyacınız olan bir EOG, su ve elektriktir. Su EOG’den geçtiğinde suyu OH Hidroksil Radikal & O₃: suya dönüştürür. Elektrolitik EOG üretim teknolojisi, bakterileri ve viral tehditleri ortadan kaldırmak ve bir dizi diğer mineralleri, kirleticileri ve sağlığımıza yönelik tehditleri okside etmek için yüksek konsantrasyonda OH Hidroksil Radikal & O₃: su üretme yeteneğine sahiptir.

OH Hidroksil Radikal & O₃: Sprey Şişelerinin Kullanımı

Bir OH Hidroksil Radikal & O₃: sprey şişesi nispeten ucuzdur ve taşınması kolaydır. Bir düğmeye dokunarak, BioSure’un OH Hidroksil Radikal & O₃: Püskürtme Şişesi (OSB), herhangi bir yüzeyi püskürtmek ve dezenfekte etmek için OH Hidroksil Radikal & O₃: su oluşturabilir. Islak bir havluyla silinerek yüzeyleri dezenfekte edebilir ve virüs, bakteri ve mikroorganizmalardan kurtulabilirsiniz. OSB, kimyasal dezenfektanlarla ulaşılması zor olan halıları ve yüzeyleri temizlemek için de kullanılabilir. Yeşil temizlik iş portföyünüzün merkezi bir parçası yapın. BioSure’un Space Sanitizer System Plus (SSS+) alan ve hava dezenfektanı ile yeşil bir temizlik işletmesi yeni bir hizmet düzeyi sağlayabilir. Üniteyi bir odaya yerleştirin, çalıştırın ve ünite hava ve tüm yüzeylerde aynı zamanda soğuk buhar ile tüm alanlarda OH Hidroksil Radikal & O₃: havaya bırakır. OH Hidroksil Radikal & O₃: suyun güçlü oksitleyici etkileri sayesinde havadaki bakteri, mikrop ve viral tehditleri ortadan kaldırabilir. ancak bir sis olarak havaya salınır. İnsanlar için de güvenlidir.

Alt çizgi

OH Hidroksil Radikal & O₃:kullanan yeşil bir temizlik şirketi kurmak için şimdiden daha iyi bir zaman olamaz. COVID-19 pandemisinin ortasında, birçok insan evlerini ve işyerlerini etkili bir şekilde dezenfekte edebilecek dezenfektanlar arıyor.Yeşil bir çözüm olduğundan, müşteriler bu yeni temizlik konseptini evlerinde ve işyerlerinde düzenli temizlik süreçlerinde uygulamaya açıktır.
OH Hidroksil Radikal & O₃:yeşili temizlik şirketinize başlamadan önce daha fazla bilgi için BioSure Professional’ın resmi web sitesini ziyaret edin.