OH Hydroxyl Radical & O₃: COVID-19’a Karşı Ön Cephe Savunmamız

Bir pandemi arasında, hastalar ile kliniklerde, hastanelerde ve bakım evlerinde çalışan sağlık uzmanları, Covid-19 virüsü ile kaçınılmaz temas nedeniyle enfeksiyon açısından özellikle yüksek risk altındadır. Bu profesyoneller, sağlık personeli ve hasta güvenliğini sağlamak için bu alanları hem güvenli tutmak hem de dezenfekte etme sorumluluğuna sahiptir. Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) sisi ve ozonlu su teknolojisi ile sağlık çalışanları, dünya çapında milyonlarca kişiye bulaşan virüse karşı mücadelede yeni bir silaha sahip.

Savaş Alanı: Hastane ve Klinikler

Pandemiye yanıt olarak hastaneler ve klinikler, personel ile ziyaretçiler için kişisel koruyucu ekipman (KKD) giyme konusunda daha katı kurallar uygulamaya koydu. Buna rağmen, yanlış KKD kullanımından ve dış kaynaklardan havada yüzen patojenler hala vardır. Ve bazen bir maske veya başka bir koruyucu giysi takmak ile engellemek mümkün değildir. COVID-19 giderek daha bulaşıcı hale gelmiştir, hastalar ve hastane personeli enfeksiyona en duyarlı, en riskli olanlar arasında yer alır. Bu yılın başlarında, Londra'da hastalar ve personel arasındaki COVID-19 enfeksiyonları nedeniyle iki hastane koğuşu kapatılmak zorunda kaldı. Beyaz Saray'ın önde gelen immünolog Dr. Fauci'ye göre, yeni kanıtlar önemli ölçüde daha fazla  aerosol geçişi gösteriyor . Bu, virüs uzmanlarının ilk başta düşündüğünden daha fazla. Ayrıca hastaneler ve klinikler için güvenli hava ve alan sağlamak için ekstra önlemlere ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor.

Bakım Evi Ziyaretçilerinin İkilemi

KKD'ye güvenebilmek, yaşlı bakım evlerinde yaşayanlar için yeterli değildir. Personel KKD giyebilir, ancak sakinlerden sürekli olarak KKD giymelerini istemek pratik değildir. Bu sakinler en çok risk altındaki yaş grubundan olduklarından, birçok yaşlı bakım evleri, sakinlerini korumak için ziyaretçileri sınırlar ve hatta yasaklar. Ancak, bu önlemlerin ikamet eden kişinin zihinsel ve fiziksel sağlığı üzerinde zararlı etkileri vardır. Sevdiklerinin yokluğunda çaresiz hisseden sakinlerin erken ölüm riski daha yüksektir. Bu kısıtlamalar, ailelerin sevdikleriyle geçirdikleri son anları da elinden alıyor. Örneğin Avustralya'nın Melbourne kentinde ölmek üzere olan bir anne, hayatının son haftasını ailesinden ayrı geçirmek zorunda kaldı. Covid-19 ile mücadele uzun ve zor olacak. Daha fazla aile bundan etkilenecek ve ziyaret
hakkı talep edecek. Sağlık çalışanlarının bu zor dönemde bakım evlerinde aile ziyaretleri için güvenli bir ortam oluşturması gerekiyor.

Sağlık Hizmetleri için Daha İyi Sanitasyon

Hastalar ile sağlık çalışanlarının sağlıklı ve güvenli bir ortama sahip olmasını sağlamak için hastanelerin ve kliniklerin daha yüksek bir çevre standardını karşılaması gerekir. Soluduğumuz hava bakteri ve virüsleri taşır. COVID-19, solunum yollarımız yoluyla
hastalığa ve ölüme neden olabilen birçok patojen ile toksinden sadece biridir. Yanlış kimyasal dezenfektanların kullanılması solunum problemlerine ve baş ağrılarına yol açabilir. Buna bir çözüm, buğulu ozon kullanmaktır. Ozon, hemen hemen her şeyi oksitleyebilen güçlü bir doğal oksitleyicidir. Ozon, patojenlerle reaksiyona girdiğinde oksijene dönüşür ve kimyasal kalıntı bırakmaz. 0,05 ila 0,1 ppm konsantrasyonuyla ozon, insanlar için güvenlidir. Buğu formundaki ozonlanmış su veya buğulu ozon, bir odadaki havayı etkin bir şekilde dezenfekte ederek bulunduğu alanın her köşesine ulaşabilir.

Son dakika haberi: Ozon, COVID-19’u öldürebilir.

Ozon alanı dezenfektan sistemi, ölümcül COVID-19 virüsünü etkisiz hale getirmede etkilidir. Biosure Hava ve Yüzey Temizleme ünitesi (Professional Space Sanitizer System Plus – SSS Plus), piyasadaki en güçlü ozon dezenfektanıdır ve 0,05 ila 0,1 ppm'de daha
yüksek ozon konsantrasyonuna sahip bir sis içinde ozonlu su yayar – insanlar için zararsızdır, ancak Covid-19'a karşı ölümcüldür. Fujita Sağlık Üniversitesi'nden yapılan araştırmalara göre ozon, özellikle nemli koşullarda COVID-19'u öldürmede etkilidir . BioSure Professional sistemi ayrıca ozonun etkisini en üst düzeye çıkaran bir nemlendirme işleviyle etkindir.

Ozon diğer bakteri ve virüsleri öldürür

Covid-19 tehdidine rağmen havadaki diğer mikroorganizmalar da bizim için zararlı olabilir. BioSure Professional SSS Plus, 52 metrekarelik bir alanda, klordan 3000 kat daha hızlı H1N1 ve E Coli gibi bakteri ile virüslerin %99,99'unu oksitleyebilen ve öldürebilen güçlü ozon üretir .

Havayı tazeleyebilir

SSS Plus, ozonun buğulanmasının oksitleyici özellikleri sayesinde kokuyu giderir. BioLux SSS Plus, havadaki hem patojenleri hem de koku moleküllerini oksitleyip uzaklaştırarak oksijene dönüştürerek kapalı alanlarda temiz hava sağlar.

Sanitize etmekten daha fazlasını yapabilir

Kuru burun pasajları bizi virüslere karşı daha duyarlı hale getirir . SSS Plus aynı zamanda bir nemlendiricidir, astım ve alerji semptomlarını hafiflettiği, ayrıca burun boşluklarını nemli tutarak genel enfeksiyon olasılığını azalttığı kanıtlanmış bir cihazdır./p>

Çevre dostu

Hava dezenfektan sistemleri çevremizi kirletmemelidir. Ozon üretimi için birçok yöntem vardır ancak elektrolitik yöntem, en verimli, çevre dostu ve uzun vadede uygun maliyetli olmasıyla öne çıkmaktadır. BioLux'un patentli elektrolitik ozon teknolojisi gibi gelişmiş bir elektrolitik işlemin kullanılması, nitrojen oksitler olmadan ozonlu su üretimine olanak tanır. Patentli elektrolitik ozon teknolojisi ile üretilen ozon, yan ürün içermez. Covid-19 dahil hava ve yüzeylerdeki patojenlerle reaksiyona girer, oksijene geri dönmeden önce oda virüsünü ve bakterileri yok eder.

İnsanlar için güvenli

Bazı hava temizleyicileri ve dezenfeksiyon teknolojileri bakteri ile virüsleri etkili bir şekilde öldürür, ancak aynı zamanda insanlara da zararlı olabilirler. UV ışınlama sistemlerinin cilt kanserine neden olduğu rapor edilmiştir ve kötü tasarlanmış ozon sistemleri, insanlara zararlı konsantrasyonda ozon nitrojen oksitleri salabilir. Güvenlik, SSS Plus tasarımının merkezinde yer alır. Bu sistem, insanlar için güvenli, sıkı kontrol edilen bir konsantrasyonda ozon üretir. Patentli elektrolitik ozon teknolojisi, bu düşük konsantrasyonlu ozonun aynı zamanda nitrojen oksit içermemesini sağlar. Bunun da ötesinde, makinenin 80 cm yakınında insanlar olduğunda sistem otomatik olarak kendini kapatır.

COVID-19 Savunması için Ozon Bizim Ön Hattımız

Alınan uygun önlemlerle, pandemi sırasında virüssüz bir ev veya işyerine gönül rahatlığıyla sahip olabiliriz. Elektrolitik ozon üretimi yoluyla ozonun buğulanması sayesinde, virüse karşı ozonlu su kullandığımız sürece Covid-19 en etkin şekilde engellenmiş olur. El yıkama ve sosyal mesafe, sağlıklı kalmak için hala çok önemli. Ancak teknolojik başarılar ve SSS Plus gibi cihazlar sayesinde, yavaş yavaş pandemi öncesi normal hayata doğru ilerleyebilir ve alanlarımızı virüssüz tutabiliriz.