OHydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) ile Evde Evcil Hayvan Kokularının Giderilmesi

Evcil hayvan kokuları, köpek ve kedi ebeveynlerinin çoğunluğu için bir sıkıntıdır. Evcil hayvanlarımızı seviyoruz, bu nedenle kokulara tahammül ediyoruz, ancak köpeklerin yattığı halıları ve mobilyaları sürekli olarak oda spreyi püskürtüp temas ettikleri yerleri siliyorsak kötü kokular başımıza bela demektir. Birden fazla köpeği olan evcil hayvan sahipleri, kokuyla mücadelenin zorlu bir savaş olduğunu bilir ve kokuya alışabilirler. Ancak, evinizdeki iyi hava kalitesini korumak için sürekli köpek banyoları veya kimyasal temizlik maddeleri gerektirmeyen çözümler vardır. BioSure Professional'ın Hava ve Yüzey Temizleme ünitesi (Space Sanitizer System – SSS+) aracılığıyla OH & O₃ su, evcil hayvan sahiplerine evde kokuların kolay, etkili ve çevre dostu bir çözüm olmuştur.

Köpekler Neden Kötü Kokar?

Köpekler, derilerini korumaya yardımcı olan doğal bir yağ üretirler. Bu, köpeğinizin kalıcı kötü kokusunun kaynağının büyük bir kısmıdır. Daha uzun kürklü köpekler bu kokuları kürklerinde tutabilir ve onu evcilleştirdikten sonra halılara, kanepelere, köpek yatağına ve hatta elinize bulaştırabilir. Köpeğinize banyo yaptırmak ideal bir çözüm değildir. Tüylü arkadaşınızı evcil hayvan bakıcısına göndermeniz zaman alıcı ve pahalıdır. Ve köpeğinizi ne kadar sık ​​yıkarsanız, cildindeki koruyucu yağı o kadar azaltırsınız.

Köpek Kokularının Diğer Kaynakları

Köpeğinizden gelen kokular, doğal koruyucu yağlarının yanı sıra çeşitli kaynaklardan gelebilir. Kokunun kaynağı kalıcı ise köpeğinizi veterinere götürdüğünüzden emin olun. Bu kokulardan bazıları şunlardır:

  • Gaz: Köpeklerin gaz çıkarması, gıda alerjisinin bir işaretidir. Sorun devam ederse, altta yatan daha büyük bir sorun olabilir ve bir veteriner ziyareti ayarlanmalıdır.
  • Atopi: Yüksek karbonhidratlı ve işlenmiş gıdalı bir diyet, evcil hayvanınızın bazen ciltte iltihaplanmaya neden olan gıda alerjilerine neden olabilir. Bu, ciltteki belirli bezlerden aşırı yağ salgılanmasına ve kötü kokuya yol açar.
  • Kulak Enfeksiyonları: Kulak enfeksiyonlarına neden olan bakteri ve mayalar kötü kokuya neden olabilir. Basset Hounds gibi sarkık kulaklı köpeklerin kulakları temiz ve kuru tutulmazsa, sürekli kulak sorunları olabilir.
  • Anal Keseler: Köpeğinizin “kaydığı” görülüyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla anal kese ile ilgili sorunlardan veya diğer köpeklerin burnunu çekmesinden dolayı köpeklerin poposundaki memnuniyettir. Bezi çarpılırsa, kürkünde kalan güçlü ve kötü kokulu bir salgı üretebilir.

Evcil hayvan kokularını gidermek için kimyasal kullanmanın tehlikeleri

Piyasada evcil hayvan kokularını gidermek için tanıtılan güçlü kimyasal dezenfektanlar vardır. Bunlardan bazıları ağartıcı benzeri kimyasalları içerir. Bunlar kısa vadede etkili olsa da, bunları kullanmak, bir kokuyu başka bir kokuyla değiştirmektir – evinizdeki alkol ve klorun keskin kimyasal kokusu. Bunun da ötesinde, araştırmalar insanları zaman içinde bu kimyasal kokulara maruz bırakmanın astım da dahil olmak üzere sağlık sorunlarına neden olabileceğini ve bazı kanser türlerine katkıda bulunabileceğini göstermiştir. İkinci veya üçüncü bir evcil hayvanınız varsa, sorun daha da karmaşık hale gelir ve evinizi sürekli olarak kimyasal içeren koku püskürtme ihtiyacı kontrolden çıkar. Evde küçük çocuklarınız varsa, kimyasal temizleyicilere tekrar tekrar maruz kalacaklar ve sonraki yaşamlarında sağlık sorunları yaşayabilme olasılıkları artacaktır.

Hava & Yüzey temizleme ile birlikte soğuk buhar sayesinde evcil hayvan kokularını öldürür

Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su infüzyonudur. OH & O₃ , çok çeşitli organik bileşiklere ve mikroorganizmalara saldırabilen sonrasında onları ortadan kaldırabilen reaktif oksijen üreten bir oksidasyon işlemidir. Ozonlu su, organik ve inorganik kirleticilerin dezenfeksiyonu ile bozunması için çok sayıda uygulamaya sahiptir.

EOG üretimi

Elektrolitik EOG üretim yöntemi, oksijeni (O₂) bir elektrik voltajına maruz bırakmak ve Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃ ) su oluşturmak için elektriği kullanan çığır açan bir yöntemdir. Bu yeni aşılanmış sanitasyon çözümü, endüstriler arasında ev ve ticari kullanım için düzinelerce uygulamaya sahiptir. BioSure Professional’ın Hava ve Yüzey Temizleme Sistemi (SSS+), OH & O₃ suyu havaya ince bir sis halinde salan devrim niteliğinde bir üretim sistemidir. Soğuk buhar sayesinde OH & O₃ , bu güçlü dezenfeksiyon maddesini evde, ofiste veya ticari alanda bulunulan odanın her köşesine etkili bir şekilde salarak bir odadaki mikropları, bakterileri ve virüsleri dezenfekte edebilen güçlü bir dezenfeksiyon maddesidir. 0,05 ila 0,1 ppm’lik düşük ozon konsantrasyonu (OSHA iş güvenliği yönetmeliklerine uygun) nedeniyle insanlar ve evcil hayvanlar için güvenlidir ve Covid-19 dahil bakteri ile virüsleri öldürmede daha etkilidir. Nemlendirici olarak da kullanılabilir. SSS+, ozonun buğulanmasının oksidasyon özellikleri sayesinde evcil hayvan kokularının giderilmesinde dikkat çekicidir. Evcil hayvan kokularına organik özellikler neden olduğundan, ozonlu su, koku molekülleri ile reaksiyona girerek ozon molekülünün “ekstra” oksijen atomunu koku molekülüne aktararak kötü kokuya kaynağında saldırmak ve oksitlemek için mükemmeldir – hemen parçalanır ve kokuyu yok etmeye yardımcı olur.

Kimyasal temizlik maddelerine veda edin

BioSure SSS+'dan gelen Hydroxyl Radical (OH) & Ozon (O₃) su, soğuk buhar ile birlikte sizin ve sevdiklerinizin artık çamaşır suyu gibi kimyasal temizlik maddelerine maruz kalmasına gerek yok. SSS+'ı açın ve buğulanan OH & O₃ işini yapmasına izin verin. OH & O₃ dağıldıktan sonra tekrar oksijene döner ve hiçbir kimyasal kalıntı veya koku bırakmaz. Siz ve çocuklarınız hatta çevre için de oldukça güvenlidir.

Evcil hayvan kokularını geçmişte bırakın

Birçok evcil hayvan ebeveyni, evcil hayvan sahibi olmanın iniş çıkışlarının bir parçası olarak köpek kokularını kabul etmiştir. Diğerleri, mobilyalarına sürekli olarak alkol ve klor püskürterek havada kalıcı bir kimyasal koku bırakır. SSS+ ile evcil hayvan sahipleri, nihayet evinin sorunsuz bir şekilde taze kokmasını sağlayan üçüncü ve ideal bir seçeneğe sahip oluyor. SSS+ hakkında daha fazla bilgi edinmek için BioSure resmi web sitesini ziyaret edin.